banner2

18 yaş üstü herkes başvurabilir! Ayda 1500 TL karşılıksız ödenecek: Tek bir şart var!

18 yaşını doldurduysanız devletin sosyal yardımlarından biri olan ayda 1500 TL'lik yardımına başvurabilirsiniz. Yapılacak bu ödemeden hane adına sadece bir kişi başvurabiliyor. Peki bu yardım başvurusu için şartlar nelerdir? Ayrıntılar haberimizde...

Ekonomi 19.03.2023, 22:20 19.03.2023, 22:39
Abone ol
18 yaş üstü herkes başvurabilir! Ayda 1500 TL karşılıksız ödenecek: Tek bir şart var!

Devletin maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar için yaptığı 1500 TL'lik yardım için başvurular başladı. Sosyal yardım ödemeleri içinde hane bazında yapılan yardımlardan olan 1500 TL yardım için 18 yaşını doldurmuş olmanız geekiyor. Terör yardımları kapsamında yapılan 1500 TL'lik ödemenin dışında yol, giyim, eğitim ve gıda destekleri de yapılıyor. Gıda, barınma, yol, eğitim, giyim gibi alanlarda da vatandaşlara destek olunarak ihtiyaçları karşılanıyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR? 

Nakdi destek ve eğitim desteği gibi tüm ödemeler ve yardımlar için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına başvuruda bulunmak gerekiyor. Kısa süre içerisinde değerlendirilen başvurulara geri dönüş sağlanarak nakit yardımı ve ayni yardımlar yapılıyor. 1500 TL yardım ve diğer desteklerden faydalanıp faydalanamayacağınızı öğrenmek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına başvurabilirsiniz.

TEK ŞART...

1500 TL nakit para yardımı için temel şart ise daha önce terör saldırılarından etkilenmiş olmak veya terör saldırıları nedeniyle bulunduğunuz şehri terk etmeniz şartıdır.  Daha fazla bilgi  Aile Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden bilgilere ulaşabilir veya SYD binalarına giderek detaylı bilgi elde edbilirsiniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!