banner2

18 yaş üstü başvuran herkese anında 1500 TL nakit ödeme! Bunu yapmanız yeterli

Özellikle kış aylarıyla birlikte faturalarda yaşanan artış vatandaşların elini daraltırken devlet tarafından yeni adımlar atılmaya devam ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni sosyal yardım paketini duyurdu. Ailesinde 18 yaş üstü biri olması yeterli. Hane başına 1.500 TL nakit desteği sağlanacak. Seçim öncesi kritik karar! Peki bu yardımlara nereden başvurulur? İşte detaylar...

Ekonomi 16.03.2023, 17:37
Abone ol
18 yaş üstü başvuran herkese anında 1500 TL nakit ödeme! Bunu yapmanız yeterli

Hükümet tarafından destek ödemeleri artarak devam ediyor.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada yeni sosyal yardım paketi duyuruldu. Ailede 18 yaş üstü biri olması yeterli. Hane başına 1.500 TL nakit yardım desteği verilecek.

1500 TL NAKİT YARDIM DESTEĞİ 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre, "Terör Zararı Yardımları" başlığı ile yeni sosyal yardım paketi duyuruldu. Bu pakete başvuran ailelere 1.500 lira nakit desteği sağlanacak. Aile Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda terör olaylarından etkilenen kişilerin acil durum kapsamında gıda, giyim, yol, eğitim ve barınma gibi ihtiyaçlarına yönelik olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından yardımlar yapıldığı aktarıldı.

NASIL BAŞVURULUR?

Bu destek ödemelerinden yararlanmak istiyorsanız ailenizden sadece bir kişi başvurabilir. Bu kişinin ise en az 18 yaşını doldurması gerekli. Yapılan duyurunun devamında, ikamet ettiği yerde terör olaylarından etkilenen vatandaşlar ile terör olaylarından dolayı göç etmek zorunda kalan vatandaşların bu desteği alabilecekleri vurgulandı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine başvuru yapılması gerektiği ifade edildi. Başvurular kabul edilirse eğer ödemeler başlayacak. Hane bazında azami olarak aylık 1.500 lira para verileceği bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!