banner2

1600 LİRA YARDIM PARASINI almayın unutmayın: Okuyan çocuğu olan ailelere müjde! her ay düzenli ödeme yapılacak! 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı ödemelere bir yenisini daha ekledi. Okuyan çocuğu olan ailelere ödeme yapacağını açıklayan bakanlık başvuru detaylarını açıkladı. 

Ekonomi 24.05.2023, 16:39
Abone ol
1600 LİRA YARDIM PARASINI almayın unutmayın: Okuyan çocuğu olan ailelere müjde! her ay düzenli ödeme yapılacak! 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı okuyan çocuğu olan ailelere destek ödemesi yapacağını açıkladı. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli aileleri maddi anlamda rahatlatmak için desteğini her fırsatta sürdüren bakanlık ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencisi çocuğu olan tüm hak sahibi ailelere ödeme yapacak.

1600 TL YARDIM

Bakanlık tarafından eğitimi desteklemek amacıyla yapılan bu destek ödemesi her ay 1600 TL olarak verilecek. Belirli şartları sahlayan vatandaşlara verilecek olan bu destek ödemesinden faydalanmak isteyen dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başvuru detayları açıklandı.

ÖDEMELER PTT'DEN

Okuyan çocuğu olan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere yağılancak olan bu destek ödemesinden faydalanabilmek için e-Devlet üzerinden başvuru yapılması gerektiğini açıklayan bakanlık ödemeleri ise PTT aracılığıyla yapacağını duyurdu.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!