banner2

1250 LİRALIK YARDIM BAŞLADI: Destek paketinden faydalanın:  Başvurular e-Devlet üzerinden… 

İhtiyaç sahibi vatandaşlara ödenen sosyal destek ödemelerine bir yenisini daha ekleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvuru yapan vatandaşlara 1250 TL ödeme yapacağını açıkladı. 

Ekonomi 23.05.2023, 18:20
Abone ol
1250 LİRALIK YARDIM BAŞLADI: Destek paketinden faydalanın:  Başvurular e-Devlet üzerinden… 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirli şartları taşıyan ihtitaç sahibi ve dar gelirli vatandaşarlar ödenen desteklere yeni ödemelr eklendiği açıklandı. Bakanlık Aile Destek Programı kapsamında yaptığı bu ödemeler ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. 

1250 TL YARDIM

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşları desteklemek amacıyla başlatılan Aile Destek Paketi ile 850 TL ile 1250 TL arasında ödeme yapacağını açıklayan bakanlık başvuru şartlarını duyurdu. Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılacak olan bu destek ödemeleri için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Öncelikle 18 yaşından büyük olma zorunluğu olan bu destek ödemesinde vatandaşların mavi kart sahibi olması şartı da aranıyor. 

BAŞVURULAR E-DEVLET'TEN

Başvuru detaylarını açıklayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ödemeden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşların e-Devlet veya Sosyal yardımlaşma ve Dayanışmak Vakıflarından başvuru yapılabileceğini açıkladı.

Destek ödemesinden faydalancak vatandaşlardan aranan en önemli şartlardan biri ise de hane içinde kişi başına düşen aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması. Yapılacak olan bu destek ödemesi tüm şartları yerine getiren vatandaşlara 12 ay boyunca aylık 850 TL ile 1250 TL arasında yapılacak.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!