banner2

10 bin TL deprem yardımı başladı mı? 10 bin lira yardım nasıl alınır? 10 bin lira ödemesi hangi bankadan?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce açıkladığı üzere depremzedelere 10 bin tl ödemeleri başladı. Bunun dışında vatandaşlar yoğun olarak 10 bin lira yardım nasıl alınır? 10 bin TL kira yardımı hangi bankadan? İşte konuya ilişkin son gelişmeler...

Ekonomi 21.02.2023, 13:00 21.02.2023, 12:49
Abone ol
10 bin TL deprem yardımı başladı mı? 10 bin lira yardım nasıl alınır? 10 bin lira ödemesi hangi bankadan?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta gerçekleşen ve asrın felaketi olarak nitelenen depremlerin ardından ilk etapta yaraların sarılabilmesi amacıyla depremzedelerin hesabına 10 bin TL yatırılacağını açıklamıştı. O ödemeler bugün hesaplara yatmaya başladı. 

10 BİN TL DEPREM YARDIMI BAŞLADI MI?

Konuya ilişkin bir açıklama yapan AFAD, hane başı 10 bin TL yardım parasının bugün itibariyle Ziraat Bankası hesaplarına yatmaya başladığını aktardı. 

AFAD tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

"Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından konutları hasar gören vatandaşlarımıza yönelik 10.000 TL tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlanmıştır."

10 BİN TL YARDIM PARASI NASIL ALINIR?

AFAD, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü işbirliği ile yapılan yardımların hesaba yatabilmesi için deprem hasar tespitinin kesinleşmemiş sonuçlarının belli olması gerekmektedir. 

10 bin TL yardım parası için herhangi bir başvuruya gerek bulunmamaktadır. Depremden etkilenen vatandaşların Ziraat Bankası hesabına, eğer hesabı yoksa TC Kimlik numaralarına yatırılıyor.

10.000 TL DEPREM YARDIMI KİMLERE VERİLECEK?

10 bin tl deprem yardımı, konutlar yıkık, acil yıkılacak, ağır-orta veya az hasarlı olarak tespit edilen afetzedelere verilecek. 10 bin TL nakdi destek afetten etkilenen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için veriliyor

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!