banner2

1 yıl boyunca aylık ödenecek! Bakanlıktan 15.000 TL yardım hamlesi! Buradan başvurun

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan vatandaşlara müjdeler gelmeye devam ediyor. Meclis'te onaylanan yeni karara göre 1 yol boyunca o listede olan kişilere 15 bin TL ödeme yapılacak. Peki 15 bin TL ödemeden kimler faydalanabilir? İşte detaylar...

Ekonomi 27.03.2023, 10:39 27.03.2023, 10:57
Abone ol
1 yıl boyunca aylık ödenecek! Bakanlıktan 15.000 TL yardım hamlesi! Buradan başvurun

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vatandaşlara yeni bir müjde daha duyurdu. Bakanlık, ihtiyaç sahiplerine bir sene boyunca  15 bin TL ödeme yapacak. Peki, 15 bin TL ödeme kimlere yapılacak? 15 bin TL ödeme şartı ne?

15 BİN TL ÖDEME KİMLERE YAPILIYOR?

Bakanlık tarafından verilen 15 bin TL destek ödemeleri asgari ücretle çalışanlara yapılıyor. Bu yardımdan faydalanmak için gerekli olan tek şart ise hane içerisinde bulunan kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması. Dar gelirli kişilerin yanı sıra asgari ücretli ve emekliler de bu fırsattan yararlanabiliyor.

15 BİN TL DESTEK BAŞVURUSU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın duyurduğu sosyal destek ödemelerine e-devlet üzerinden giriş yaparak başvuru yapmak mümkün. TC kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılarak başvuru yapılabileceği gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına da bizzat gidilerek başvuru yapılabiliyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!