Yandex Metrica

0,69 FAİZ ORANIYLA 1 MİLYON LİRA! Konut almak isteyene müjde: Ödemenin yarısını devlet ödeyecek...

0,69 FAİZ ORANIYLA 1 MİLYON LİRA! Konut almak isteyene müjde: Ödemenin yarısını devlet ödeyecek...

Devlet ev sahibi olmayan vatandaşların kolaylıkla konut alabilmesi için yeni programlar hazırlıyor. Halkbank'ın da aralarında yer aldığı bazı bankalar düşük faizli konut kredi ile vatandaşları ev sahibi yapacak.

Ekonomi

05.02.2024, 19:51

Konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesinin ardından vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konuların başında konut kredisi geliyor. Peki, konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum...

Evi olmayan vatandaşlara devlet tarafından çeşitli düzenlemeler yoluyla konut kredisi desteği sürüyor. Buna göre ise Halkbank'ın da içerisinde olduğu kamu bankaları tarafından da vatandaşlara aylık yüzde 0,69 faiz oranı ile 1 milyon TL konut kredisi verildiği belirtildi. Konut kredisini söz konusu bankalardan alacak olan vatandaşlar ayrıca devlet tarafından kredi taksitlerini ödeme noktasında da destek alabilecek. 

Girişimci İşadamları Vakfı'ndan gençlere davet! 'Gençliği girişimciliğe hazırlıyoruz' Girişimci İşadamları Vakfı'ndan gençlere davet! 'Gençliği girişimciliğe hazırlıyoruz' Haberi Görüntüle

HALKBANK BAŞVURULARI ONAYLAYACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın iş birliği ile hayata geçirilen Yeni Evim konut kampanyası ile vatandaşlara uygun faizlerle konut kredisi ve taksit ödeme desteği sağlanacak.

Bu imkanları değerlendirenler de çok uygun maliyetle kullanacakları kredi ile ev sahibi olabilecekler. Bu kredi kampanyasının tüm vatandaşları kapsamadığı belirtilirken krediyi kullanacak kişilerin de orta gelir grubu kapsamında oldukları belirtiliyor. Bu süreçte hiç evi olmama şartı da arandığı belirtilirken kayıtlı evleri olanların ise bu imkanlardan faydalanamayacağı ifade ediliyor.

Bitcoin'de hızlı yükseliş: Son 24 saatte yüzde 4,6 arttı Bitcoin'de hızlı yükseliş: Son 24 saatte yüzde 4,6 arttı Haberi Görüntüle

İLK 3 YIL DEVLET TAKSİT DESTEĞİ VERECEK

Türkiye'de 0,69 faizli konut kredisi kullanacak olan vatandaşlara da devlet tarafından konut kredisi taksitlerini ödeyebilmeleri adına destek sağlanacak. İlk 3 yıl boyunca konut kredisinde taksitlerin cüzi seviyelerde tutulacağı belirtilirken bu taksit desteğini de konut kredisinin geri ödenmesinde vatandaşlar az az ödeme imkanı bulabilecek. Bu da konut kredisini kullanıp ev sahibi olmayı oldukça cazip hale getiriyor.

İŞKUR'dan dev istihdam: 107 bin işçi aranıyor! İşte aranan meslekler ve başvuru detayları... İŞKUR'dan dev istihdam: 107 bin işçi aranıyor! İşte aranan meslekler... Haberi Görüntüle

SIFIR KONUTLAR İÇİN GEÇERLİ

Halkbank'ın 0,69 faizli konut kredisi kampanyasından faydalanabilmek için de ev satın alacak olan kişilerin sıfır konut alması gerekiyor. Herhangi bir şekilde de el değiştirmiş sıfır konut olmaktan çıkmış evler için herhangi bir kredi çekilemeyeceği belirtiliyor. Vatandaşların da bundan dolayı kullanacakları konut kredisinde de sorun yaşamamaları adına kapsam içerisinde de değerlendirilebilecekleri evlere yönelmeleri gerektiği belirtildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading