banner2

0-6 yaş arasında çocuğunuz varsa siz de alabilirsiniz! Devlet yeni destek ödemesini duyurdu! Sadece tek bir şartı var

Mart ayı sosyal destek ödemeleri hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık mart ayı yardımlarının yanı sıra üç nakdi sosyal destek programı ile ihtiyaç sahiplerine 466,1 milyon lira ödeme yapıldığını duyurdu.

Ekonomi 05.04.2023, 13:01 05.04.2023, 13:02
Abone ol
0-6 yaş arasında çocuğunuz varsa siz de alabilirsiniz! Devlet yeni destek ödemesini duyurdu! Sadece tek bir şartı var

Devletten vatandaşlara müjde üzerine müjde geliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, mart ayı sosyal destek ödemelerinin hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Bakan Yanık,  Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında, mart ayında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan sosyal yardım ödemelerine ilişkin bilgi verdi.

0-6 YAŞINDA ÇOCUĞU OLAN AİLELERE DÜZENLİ YARDIM

Şartlı Eğitim Yardımı ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla ilk ve orta öğrenim çağında çocuğu bulunan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere eğitim desteğinde bulunduklarını belirten Bakan Yanık, şu ifadeleri kullandı: 

Buna ek olarak Şartlı Sağlık Yardımı ile de 0-6 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere, Sağlık Bakanlığının belirlediği zamanlarda sağlık kontrollerini yaptırmaları kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunuyoruz.

'466,1 MİLYON ÖDEME YAPTIK'

Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocukların bulunduğu ihtiyaç sahibi hanelere de nakdi destek verildiğini bildiren Yanık, şu ifadeleri kullandı:

Bu kapsamda, mart ayına ilişkin diğer sosyal yardımlarımızın yanı sıra üç nakdi sosyal destek programımız ile ihtiyaç sahiplerine 466,1 milyon lira ödeme yaptık.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!