banner2

YÖK Başkanı Özvar'dan iptal edilen KPSS'yle ilgili son dakika açıklaması: Gereğini yapacağız

Son dakika haberleri... YÖK Başkanı Özvar, iptal edilen KPSS ile ilgili, "Genel Kurul’da çalışmalar bitti. Gereğini yapacağımızı ifade edelim.” dedi.

Eğitim 04.10.2022, 16:38 04.10.2022, 17:05
Abone ol
YÖK Başkanı Özvar'dan iptal edilen KPSS'yle ilgili son dakika açıklaması: Gereğini yapacağız

Son dakika haberleri... Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) soruların çalındığı iddiasıyla iptal edilen 2022 KPSS ile ilgili incelemesini tamamladı.

'GEREĞİNİ YAPCAĞIZ'

YÖK Başkanı Erol Özvar, incelemelere ilişkin, ön inceleme yükümlülüğü olan Yükseköğretim Kurulu’nun bu işlemi tamamladığını söyledi. Özvar, ''Genel Kurul’da çalışmalar bitti. Gereğini yapacağız'' dedi. 

KPSS'de bazı soruların, daha önce bir yayınevinin deneme sınavında yer aldığı iddia edilmişti. Sorunların çalındığı iddialarının ardından 31 Temmuz'daki KPSS oturumları iptal edilmiş, 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos tarihlerinde yapılacak oturumlar ise ertelenmişti.

ÖSYM BAŞKANI DEĞİŞMİŞTİ

Yeni sınav tarihi ise 18 Eylül olarak belirlenmişti. ÖSYM Başkanı Halis Aygün de görevden alınarak yerine Prof Dr. Bayram Ali Ersoy getirilmişti.

ERDOĞAN'DAN DDK'YA TALİMAT

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS lisans sınavındaki sorulara ilişkin iddialar için Devlet Denetleme Kurulu'na (DDK) inceleme talimatı vermişti. Talimatın ardından DDK müfettişleri incelemelerine başlamış, ayrıca iddialarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!