YKS ek tercih tarihleri açıklandı mı? ÖSYM YKS ek tercihler ne zaman yapılacak?

YKS ek tercih dönemi gündemde yerini aldı. 2022 YKS tercih sonuçları açıklanması sonrasında adaylar, ek tercihler hakkında detayları öğrenmek istiyor. Peki YKS ek tercih tarihleri açıklandı mı? ÖSYM YKS ek tercihler ne zaman yapılacak?

Eğitim 15.08.2022, 10:49 15.08.2022, 10:50
Abone ol
YKS ek tercih tarihleri açıklandı mı? ÖSYM YKS ek tercihler ne zaman yapılacak?

YKS tercih işlemleri tamamlanması sonrasında ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçları açıklandı. 2022 YKS sonuçları ilan edildi. Üniversite kayıt sürecinin tamamlanması sonrasındda herhangi bir programa yerleşemeyen adaylar ek tercih ve yerleştirme sürecine girecek. Peki YKS ek tercih tarihleri açıklandı mı? ÖSYM YKS ek tercihler ne zaman yapılacak?

2022 YKS EK TERCİH TARİHLERİ AÇIKLANDI MI?

YKS tercih sonuçlarının duyurulması sonrasında öğreciler sınav sonucuna göre üniversiteye kayıt yaptıracak. YKS tercih sonuçları ilan edilmesiyle üniversite kayıtları 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Elektronik kayıtlar da 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Kayıt sürecinin tamamlanmasından sonra boş kalan kontenjanlar açıklanacak. Daha sonra ek yerleştirme süreci başlayacak. Bununla ilgili olarak ÖSYM boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme kılavuzu yayınlayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!