banner2

Yeminli mali müşavirlik sınavı hangi tarihte yapılacak? Yeminli mali müşavirlik sınavı bu sene nerede yapılacak?

Vatandaşların gündeminde yeminli mali müşavirlik sınavları yer alıyor. Merak edilen, "Yeminli mali müşavirlik sınavı hangi tarihte yapılacak? Yeminli mali müşavirlik sınavı bu sene nerede yapılacak?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Eğitim 22.03.2022, 16:25 22.03.2022, 16:29
Abone ol
Yeminli mali müşavirlik sınavı hangi tarihte yapılacak? Yeminli mali müşavirlik sınavı bu sene nerede yapılacak?

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Ankara'da yapılacak olan sınavın 28 Mayıs ve 6 Haziran arasında gerçekleştirileceğini bildirdi. 2022 yılının ilk dönemine ait sınavın 4 ve 25 Nisan arasında başvuruya açılacağını açıklayan TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalari Birliği),sınava ilk kez katılım ve başvuru sağlayacak kişiler için Nisan'ın 25'i itibariyle gerekli hizmet sürelerini tamamlamış olma şartının olduğunu açıkladı. İşte detaylar...

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAV BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Başvurular online olarak TESMER'in sitesinden yapılacak.

Sınava ilk kez katılacak olanlar TEOS sitesi üzerinden bulundukları başvurunun bir çıktısını PTT veya herhangi bir kargo yoluyla Başkanlığa göndermek zorunda olacak.

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAV ÜCRETİ NE?

Sınava girecek olan adaylar başvuruda bulundukları her sınav için ders başına 275 TL öderken, ilk kez sınava katılmak isteyenler 2750 TL ödemek durumunda olacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!