banner2

Uzman öğretmenlik sınavı başvurusu nasıl yapılır? Uzman öğretmenlik başvuruları ne zaman bitiyor?

Uzman ve başöğretmenlik yazılı sınav başvuruları bugün itibarıyla başladı. Uzman öğretmenlik sınavı başvuruları için araştırmalar devam ediyor. Peki Uzman öğretmenlik sınavı başvurusu nasıl yapılır? Uzman öğretmenlik sınav başvuruları ne zaman bitiyor? İşte detaylar...

Eğitim 26.09.2022, 20:05 26.09.2022, 20:21
Abone ol
Uzman öğretmenlik sınavı başvurusu nasıl yapılır? Uzman öğretmenlik başvuruları ne zaman bitiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitimleri tamamlanmıştı. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından sınav tarihleri merak konusu oldu. Uzman ve başöğretmenlik yazılı sınav başvuruları bugün itibarıyla başladı. Konuyla ilgili araştırmalar yapılıyor. Peki Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav başvurusu nasıl, nereden yapılır? Uzman öğretmenlik sınav başvurusu ne zaman? Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Uzman öğretmenlik başvurusu yapacak olan adaylardan resmi eğitim kurumlarında görev yapanlar MEBBİS/e-devlet şifreleriyle, özel öğretim kurumlarında çalışanlar ise e-Devlet şifreleriyle sisteme giriş yaparak başvurabilecek. 

Uzman öğretmenlik sınavı başvurusu için tıklayınız.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI BAŞVURUSU NE ZAMAN BİTİYOR?

Adaylar yazılı sınav başvurularını 26 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında yapacak. Ayrıca adayların mesleki gelişim çalışmalarına yönelik belgelerini de tamamlamaları isteniyor.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Uzman öğretmenlik için yazılı sınav 19 Kasım 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Yüksek lisans yapan öğretmenler, uzman öğretmenlik, doktora eğitimini bitirmiş uzman öğretmenler ise başöğretmenlik sınavından muaf olacak.

Uzman öğretmenlik sınavına başvurabilmeleri için adayların en az 10 yıl öğretmenlik yapmış olması gerekiyor. 

Başöğretmenlik için ise uzman öğretmen olarak 10 yıl çalışma şartı bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!