banner2

Uzman öğretmenlik sınav muafiyet başvurusu nereden, nasıl yapılır? Uzaman öğretmenlik başvurusu MEBBİS'ten yapılmıyor mu?

Uzman öğretmenlik sınav muafiyet başvurusu nereden, nasıl yapılır? Uzaman öğretmenlik başvurusu MEBBİS'ten yapılmıyor mu? 2023 uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitimlerini tamamlayan adayların beklediği gün geldi. Öğretmenler sınav ve muafiyet başvurularını 4 Ekim'e kadar yapacak. Uzman öğretmenlik sınav muafiyet başvurusu nereden, nasıl yapılır? Uzaman öğretmenlik başvurusu MEBBİS'ten yapılmıyor mu?

Eğitim 25.09.2023, 17:12 25.09.2023, 20:37
Abone ol
Uzman öğretmenlik sınav muafiyet başvurusu nereden, nasıl yapılır? Uzaman öğretmenlik başvurusu MEBBİS'ten yapılmıyor mu?

Uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik sınav ve muafiyet başvuruları nasıl ve nereden yapılır soruları şu sıralar binlerce kişi tarafından soruluyor. Uzman öğretmenlik başvuru ve muafiyet süreci 25 Eylül'den itibaren başladı. Sınavdan muaf olan adaylar da başvurularını yapacak. Başvuru için son gün ise 4 Ekim olarak açıklandı. Peki uzman öğretmenlik sınav muafiyet başvurusu nereden, nasıl yapılır? Uzaman öğretmenlik başvurusu MEBBİS'ten yapılmıyor mu? Uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik sınav muafiyet başvurularının nereden yapılacağı haberimizin detayında yer alıyor. 

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV MUAFİYET BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Pek çok haber sitesinde başvuruların MEBBİS'ten yapılacağı bilgisi yer alıyor. Ancak bu bilgi güncel değil. 2023 uzman öğretmenlik sınavdan muafiyet ve sınav başvuruları https://basvuru.meb.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacak. Adaylar Uzman öğretmenlik sınav muafiyet başvurularını https://basvuru.meb.gov.tr/ adresinden yapabilir. 4 Ekim'e kadar süre olduğunu da hatırlatalım.

UZMAN ÖĞRETMENLİK  MUAFİYET BAŞVURUSU MEBBİS'TEN Mİ YAPILIR?

Uzman öğretmenlik sınav muafiyet başvuru işlemleri MEBBİS üzerinden değil https://basvuru.meb.gov.tr/ üzerinden yapılıyor. 

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Uzman öğretmenlik ve Başöğretmen sınavı 19 Kasım 2023 tarihinde yapılacak. Sınavın başlama saati ise 10.00 olacak. 

UZMAN ÖĞRETMENLİK-BAŞÖĞRETMENLİK SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Uzman öğretmenlik ve Başöğretmen sınavı başvuru ücreti 530 TL olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!