banner2

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? 2023-24 üniversiteler yüz yüze mi olacak?

2023 yılı için üniversitelerin açılış tarihi merak ediliyor. YKS yerleştirme sonuçları artık açıklandı ve öğrenciler için kayıt işlemleri başladı. Şimdi ise ek yerleştirme ve DGS ek yerleştirme tarihleri bekleniyor. Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler, üniversitelerin açılış tarihini merakla bekliyorlar.

Eğitim 26.09.2023, 17:02 26.09.2023, 17:03
Abone ol
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? 2023-24 üniversiteler yüz yüze mi olacak?

Üniversitelerin açılış tarihleri ve 2023-2024 akademik takvimi, YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ve veliler tarafından merakla bekleniyor. Peki Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? 2023-24 üniversiteler yüz yüze mi olacak? 

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI, NE ZAMAN AÇILACAK?

Üniversitelerin açılış tarihleri, genellikle üniversitenin kendine özgü akademik takvimine göre belirlenir. Bu nedenle her üniversitenin açılış tarihi farklılık gösterebilir. Bazı üniversiteler, yeni akademik yılın 2 Ekim gibi belirli bir tarihte başlayacağını duyurmuş olabilir. Öğrenciler ve veliler, ilgili üniversitelerin resmi internet siteleri ve TRHaber'i takip ederek güncel bilgilere ulaşabilir.

2023-24 ÜNİVERSİTELER YÜZ YÜZE Mİ OLACAK?

Önceki dönemlerde, pandemi ve deprem gibi olağandışı durumlar nedeniyle üniversiteler online eğitime geçiş yapmıştı. Ancak yeni dönem için online eğitimle ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmamıştır. Üniversiteler, bu tür durumlar için hazırlıklı olmakta ve gelişmelere göre kararlarını almaktadır. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!