banner2

Üniversite öğrencilerini sevindirecek gelişme! Resmen açıklandı! 5 bin 500 TL'ye kadar destek...

Milyonlarca üniversite öğrencisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimden önce sözünü verdiği vergisiz cep telefonu ve bilgisayar uygulamasının hayata geçirilmesini bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, uygulama ile ilgili detayları duyurdu.

Eğitim 27.09.2023, 01:46 27.09.2023, 01:59
Abone ol
Üniversite öğrencilerini sevindirecek gelişme! Resmen açıklandı! 5 bin 500 TL'ye kadar destek...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 Eylül 2023 tarihinde Kabine Toplantı'nın ardından kameraların karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı, yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tam anlamıyla yerleşmesi için çalışacaklarını belirterek, "85 milyon el ele gönül gönüle Türkiye'yi hedefleriyle buluşturacağız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Cumhur İttifakı olarak yeni yasama döneminde sivil ve özgürlükçü bir anayasa için çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını belirtti.

ÖĞRENCİLERE 5 BİN 500 TL'YE KADAR DESTEK

Cumhurbaşkanı, üniversite öğrencilerine piyasa satış fiyatı 9 bin 500 liraya kadar olan cep telefonu ve bilgisayar alımlarında toplamda 5 bin 500 lira destek sağlanacağını açıkladı. Ayrıca, örgün eğitimdeki üniversiteli gençlere aylık ücretsiz 10 GB internet kotası tanımlanacağını ifade etti.

GENÇ KART UYGULAMASI

18 yaşına giren tüm gençlere 1 yıl süreyle geçerli Genç Kart dağıtılacağını belirten Erdoğan, bu kart ile gençlerin müze, sinema, tiyatro gibi etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceğini açıkladı.

AİLE VE GENÇLİK BANKASI

Yeni bir proje olarak Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulacağını ve yeni evlenen çiftlere bu banka aracılığıyla faizsiz kredi imkanı sunulacağını belirtti. Bu projenin pilot uygulamasının deprem bölgesinde gerçekleştirileceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!