banner2

Son dakika! KPSS'de sızıntı iddiası sonra düğmeye basıldı! Müfettişlerden inceleme

Son dakika gelişmesine göre; 2022-KPSS lisans oturumundaki bazı soruların, bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğu iddiasının ardından görevlendirilen DDK müfettişleri, bugün ÖSYM'nin Bilkent yerleşkesine gitti ve incelemelerde bulundu.

Eğitim 03.08.2022, 15:16 03.08.2022, 15:22
Abone ol
Son dakika! KPSS'de sızıntı iddiası sonra düğmeye basıldı! Müfettişlerden inceleme

Son dakika haberi! 31 Temmuz'da yapılan KPSS'de çıkan soruların, sınavdan önce bir yayınevinin deneme kitaplarında yayımlandığı iddia edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin gündemini meşgul eden konuyla ilgili olayın araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu'na talimat verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz" dedi.

HALİS AYGÜN GÖREVDEN ALINDI

KPSS'de sızıntı iddiası sonrası gözler ÖSMY Başkanı Halis Aygül'e çevrildi. İddiaların araştırılması sürecinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ise görevden alınmıştı.

MÜFETTİŞLER ÖSYM'YE GİTTİ

2022-KPSS lisans oturumundaki bazı soruların, bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğu iddiasının ardından görevlendirilen DDK müfettişleri, bugün ÖSYM'nin Bilkent yerleşkesine gitti. Müfettişler, kurum yetkilileriyle yapacakları görüşmeler ve ilgili birimlerdeki araştırmalarının ardından incelemeyi tamamlayacak ve inceleme sonucu hazırlanacak rapor Cumhurbaşkanı'na sunulacak.

CUMHURBAŞKANI'NA RAPOR SUNULACAK

Devlet Denetleme Kurulu, çalışma kapsamında bilgi almak üzere her kademe, rütbe ve sınıftan ilgilileri çağırabilecek, gizli veya açık her türlü bilgi, belge, defter, kayıt, envanter, malzeme, mühimmat, taşınır ve taşınmazları işlem ve olayın her safhasında inceleyebilecek. Kurulun incelemesini kısa sürede tamamlayarak hazırlayacağı raporu Cumhurbaşkanı'na sunması bekleniyor.

''PROBLEMLİ BİR DURUM VAR GİBİ GÖZÜKÜYOR''

Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Yunus Arıncı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''Rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edilecek. Problemli bir durum var gözüküyor. Bir sorun görünüyor. KPSS ile ilgili sorunun ne boyutta olduğunu müfettiş arkadaşlarımızın çalışması gösterecek". dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!