Son dakika: İstanbul'da üniversiteler tatil edildi! Vali Ali Yerlikaya açıklandı

Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul'da yüksek öğrenime 2 günlüğüne ara verildi. Gelişmeyi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu.

Eğitim 23.01.2022, 23:24 24.01.2022, 08:18
Abone ol
Son dakika: İstanbul'da üniversiteler tatil edildi! Vali Ali Yerlikaya açıklandı

Kar yağışının yoğun şekilde devam ettiği İstanbul'da yüksek öğrenime ara verildi. Üniversite öğrencileri pazartesi ve salı günleri olmak üzere 2 gün boyunca okula gitmeyecek.

Çarpıcı gelişmeyi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu. Kentteki üniversitelerin rektörleriyle görüşmeler yaptığını ve bunun sonucunda İstanbul'daki üniversitelerin 2 gün boyunca tatil edilmesi kararı aldıklarını dile getiren Yerlikaya, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

"Sevgili üniversite öğrencilerimiz. Şehrimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle üniversite rektörlerimiz ile yaptığımız görüşmeler sonrası İstanbul'daki üniversitelerimizde eğitime ve sınavlara 2 gün süreyle (PAZARTESİ VE SALI) ara verilmiştir."

Vali Yerlikaya, mesajında #ÖnceSağlıkÖnceGüvenlik etiketini kullandı. 

HAMİLE MEMURLARA İDARİ İZİN

Vali Yerlikaya, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile olanların da 24-25 Ocak tarihlerinde idari izinli sayılacağını, bunun yanında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde de eğitime 2 günlüğüne ara verildiğini duyurmuştu. 

SCOOTER, MOTOKURYE MOTOSİKLET KARARI

Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul’daki yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle trafik seyir ve can güvenliğini sağlamak için bir sonraki duyuruya kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooterlar kullanılmayacaktır" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!