banner2

Son dakika: Bir üniversite daha uzaktan eğitim kararı aldı!

Koronavirüsün yeni varyantı Omicron nedeniyle üniversiteler uzaktan eğitim kararı aldı. İşte o üniversiteler...

Eğitim 28.12.2021, 11:07 28.12.2021, 11:16
Abone ol
Son dakika: Bir üniversite daha uzaktan eğitim kararı aldı!

Koronavirüsün Omicron varyantı üniversiteleri yeni kararlar almaya itti. Bazı üniversitelerde online eğitime dönüş başladı.

İTÜ UZAKTAN EĞİTİM KARARI ALDI

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, yeni tip koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri sosyal medya hesabından duyurdu. Son bir haftalık dönemde yerleşkedeki yurtlarda kalan ve derslere devam eden öğrencilerde pozitif vakaların sayılarının hızla arttığını söyleyen Rektör Koyuncu, 2021-2022 Güz Yarıyılı sonuna kadar, yüz yüze yürütülen derslerin tamamının hibrit yöntemle yürütülmesine karar verildiğini açıkladı.

UZAKTAN EĞİTİM KARARI ALAN ÜNİVERSİTELER

Koç Üniversitesi, 7 Ocak 2022'ye kadar Tıp ve Hukuk Fakültelerinde uygulamaları dersler hariç diğer tüm derslerin online yapılması kararlaştırıldı. Üniversite final sınavlarının da online düzenleneceğini duyurdu. Boğaziçi Üniversitesi de 4 Ocak 2022'ye kadar derslerin çevrimiçi işleneceğini açıkladı. Bazı öğrenciler de sosyal medyadan kampanya başlattı. Hacettepe Üniversitesi'nde öğrenciler, "Hacettepe Hibrit Sınav İstiyor" etiketi açtı. Maltepe Üniversitesi öğrencileri de finallerin online yapılması için imza kampanyası başlattı

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!