banner2

Sınavlarda değişiklik olacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika LGS açıklaması 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, liseye geçiş sürecinde olan milyonlarca öğrencinin beklediği soruya yanıt verdi. Peki, LGS'de değişiklik olacak mı?

Eğitim 11.03.2022, 13:26 11.03.2022, 13:36
Abone ol
Sınavlarda değişiklik olacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika LGS açıklaması 

Türkiye'nin ana gündem maddelerinden biri olan LGS sınavı hakkındaki soruyu yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tartışmalara son noktayı koydu. Özer'in açıklamalarına göre LGS sınavında değişiklik yapılmayacak ancak ihtiyaç duyulduğu takdirde yeni revizyonlar yapılacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ?

Yüz yüze eğitim sürecinin okullarda nasıl sürdürüldüğüne yönelik soru üzerine Özer, "Yüz yüze eğitimle 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamlayacağız." diye konuştu.

Özer, Kovid-19 tedbirlerinde yeni döneme ilişkin okullardaki uygulamaları anımsatarak "Yüz yüze eğitime devam etmeyle ilgili gündemi artık kaldırıyoruz, kapanma ihtimali yok." ifadesini kullandı.

BU YIL ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK MI?

Bu yıl içinde yapılacak öğretmen atamasına yönelik takvimin ne zaman açıklanacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Özer, şunları söyledi:

"Üzerinde çalışma devam ediyor. Sadece biz belirsizliği ortadan kaldırdık. Bir ara spekülasyon yapıldı, 'Hiçbir atama olmayacak.' şeklinde. Biz de dedik ki 'Atama olacak.' Çünkü ihtiyacımız var. Özellikle okul öncesi eğitimde okullaşma oranlarını artırmaya çalışıyoruz. Okul öncesi öğretmene ihtiyacımız var. Atama olacak, onu açıklayacağız. Yeni öğretmen istihdamında ağırlığı okul öncesi eğitime vereceğiz. Elbette diğer alanlarda da ihtiyacımız olan yerler var, onları da kapsayacak şekilde bir düzenleme yapıyoruz."

LGS SINAVINDA DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Liselere Geçiş Sistemi'nin (LGS) içerik, sınav süreleri ve soruların dağılımında şu an için değişiklik yapılmayacağının ve ihtiyaç olması durumunda revizyon yapılabileceğinin altını çizen Özer, zorunlu hizmet affı konusunun gündemde olmadığını da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!