banner2

ÖSYM paylaştı! YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Son dakika haberleri... 2023-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme sonuçları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden açıklandı.

Eğitim 25.09.2023, 10:35 25.09.2023, 11:16
Abone ol
ÖSYM paylaştı! YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

YKS ek tercih sonuçları resmi olarak duyuruldu. Şimdi sıra, ikinci tercih sonuçlarının sorgulanmasında. Tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından, adaylar sonuçları merakla bekliyordu. 

Kılavuza uygun olarak tercih listelerini oluşturan ve bu bilgileri ÖSYM sistemine ileten adaylar, YÖK tarafından bildirilen boş kontenjanları inceliyor. 

"2023 Ek tercih sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir?" sorularına yanıt aranıyor. 

İşte, YKS ek tercih sonuçları sorgulama...

YKS EK TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2023-2024 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri sonuçlandı. 

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 25 Eylül 2023 tarihinde saat 10.30'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecek.

Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

YKS EK TERCİH KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kabul edilen adayların kayıt işlemleri 27 Eylül - 3 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Elektronik kayıtlar ise 27-29 Eylül 2023 tarihleri arasında online olarak yapılabilecek. 

Adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı olduğu üniversiteye belirtilen tarihler içerisinde başvuruda bulunmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yoluyla işlem yapacak olan adaylar, ilgili üniversitenin belirttiği tarihler ve gerekli belgeler doğrultusunda işlemlerini tamamlayacak.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!