banner2

Okulun son haftası yoklama alınır mı? Bu hafta devamsızlık yazılacak mı?

Yurt genelindeki milyonlarca öğrenci, "Okulun son haftası yoklama alınır mı? Bu hafta devamsızlık yazılacak mı?" sorularının yanıtlarını araştırıyor. İşte merak edilen soruların yanıtları...

Eğitim 13.06.2022, 11:30 13.06.2022, 11:47
Abone ol
Okulun son haftası yoklama alınır mı? Bu hafta devamsızlık yazılacak mı?

Okulun son haftası yoklama alınıp alınmayacağı konusunda detayları merak eden on binlerce öğrenci, ders programının tamamlanması ve karne basım işlemlerine başlanılması nedeniyle okula gidip gitmemenin kararsızlığını yaşıyor. Peki, okulun son haftası yoklama alınır mı? Bu hafta devamsızlık yazılacak mı? İşte detaylar...

OKULUN SON HAFTASI YOKLAMA ALINIR MI?

Geçtiğimiz yıllarda, okulun son haftasının pazartesi ve salı günleri tamamlanan ders programı, karne basım işlemlerinin hızlanması sebebiyle çarşamba ve perşembe günleri boş geçmekteydi. Dolayısıyla çarşamba günü itibariyle yoklama alınma işlemi gerçekleşmeyebilmekteydi. Fakat, bu konu hakkında en detaylı bilgi okul yönetimi tarafından verilecektir. 

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin, özellikle devamsızlık problemi yaşayan öğrencilere okulun son gününe kadar devam etme uyarısında bulunuyor. Normal şartlarda okulun son gününe kadar yoklama alınması gerekiyor.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

2021 - 2022 Eğitim öğretim dönemi için yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre okullar 17 Haziran günü kapanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!