banner2

Okullarda LGBT furyasına dikkat çekti, yazdığı yazı Instagram'da yasaklandı

Küresel LGBT dayatması Türk gençlerini ciddi biçimde tehdit etmeye başladı. Ortaokul ve lise çağındaki çocuklar teknolojik kıskacın da etkisiyle ahlaki yozlaşma girdabında çırpınıyor. Öğretmenler artık kız ve erkek çiftleri gördüklerinde sevinir duruma geldi. Dijital İletişim Uzmanı Orhan Toker'in kaleme aldığı 'Okullarda Cinsellik Furyası' başlıklı yazı, işin ciddiyetini gözler önüne seriyor. Toker'in yazısı, LGBT dayatmasını eleştirdiği için Instagram tarafından yasaklandı...

Eğitim 05.10.2022, 13:23 05.10.2022, 15:30
Abone ol
Okullarda LGBT furyasına dikkat çekti, yazdığı yazı Instagram'da yasaklandı

Öyle bir çağdayız ki artık ne teknolojinin hızına yetişebiliyoruz ne de bu teknolojinin esiri olan çocuklarımızın özgürlük beklentilerine. 

Çocukların, ellerine aldıkları her türlü teknolojik cihaz adeta patlamaya hazır bir bomba gibi. Telefonu ayrı, tableti ayrı, televizyonu ayrı... Dört bir koldan ahlak yoksunu içeriklere maruz kalan çocukların bundan etkilenmemesi bir hayli zor. 

İş aslında çoktan almış başını gitmiş ama özellikle çocuğu olmayanlar bu durumdan habersiz.  Dijital İletişim Uzmanı Orhan Toker'in kaleme aldığı yazı ise bu kişilere de gerçeği az da olsa gösterebiliyor. Toker'in  "Okullarda Cinsellik Furyası" başlıklı bu yazısı, Instagram tarafından "Nefret Söylemi" gerekçesi ile anında kaldırılmış. O da sesini Twitter'dan duyurmaya çalıştı ve bu da bir hayli etkili oldu. 

İLKOKULDA ÇOCUKLAR BİRBİRİNİ ZORLA ÖPÜYOR

"Özellikle ilkokullarda cinsel zorbalık çok fazlalaşmaya başladı" diyen Toker, hem kız hem de erkek çocuklarında birbirlerini zorla (dudaktan) öpmek, özel bölgesini diğerine göstermek ya da diğerinin özel bölgesini zorla açarak bakmak gibi davranışların, bu zorbalıkların başında geldiğinden bahsediyor. Üstelik ufacık çocukların, akranlarına zorla pornografik içerik izlettirmesi ve kız kıza, erkek erkeğe el ele tutuşmalar ve eşcinsel konuşmalar, öpüşmeler de bunları takip ediyor. 

ORTAOKULDA KIZ KIZA, ERKEK ERKEĞE İLİŞKİLER ARTTI

Yaş büyüdükçe ahlaksızlığın boyutu da artıyor elbette. Bu konuda çok fazla mesaj aldığını söyleyen Dijital İletişim Uzmanı, bir ortaokul öğretmeninin kendisine şöyle bir mesaj gönderdiğini dile getiriyor: "Hocam trajikomik ama 5. 6. sınıflarda el ele tutuşan kız ve erkek görsek derin bir oh çekiyoruz." Yani ortaokula gelince kuir tipler ve eşcinsellik kültürü çok fazla baskın geliyor.

Orhan Toker'in gözlemlerine göre çocuklar boğazına kadar manga kültürüne batmış durumda. Japonya'da 24+ olarak işaretlenen bir çok "Hentai" türü mangalar, cinsel organların tüm detayları ile çizildiği şekliyle ortalıkta dolaşıyor.

"LİSEDE FLÖRTÜN YOKSA ZAVALLISIN"

İş liselere geldiğinde ise durum korkunç boyutlara ulaşıyor. "Liselerde flörtü olmayan çocuk zavallı sayılıyor. Ancak bu kız+erkek değil. Koridorlarda el ele tutuşan öpüşen kız+kız ve erkek+erkek görmek pek de sıra dışı değil." diyor Toker. 

Sosyal medya platformunun bir kalemde kaldırdığı bu yazıda Toker'in altını çizdiği bir konu var ki, o da lise çağındaki çocuklardan bazılarının kendi istekleriyle veya zorla cinsel deneyimler yaşadıkları..

Orhan Toker tüm bu yaşananların, topluma dayatılan, dizilerde gösterilen ahlak dışı fikir ve davranışlardan kaynaklandığını ve çocukların bir özenti uğruna elden kayıp gittiğini dile getiriyor. 

KIZA PEMBE, ERKEĞE MAVİ GİYDİRMEK SUÇ HALİNE GELDİ

Her yaştan çocuğun izleyebileceği şekilde işaretleyip çizgi filmlerin içine eşcinsellik ya da ideolojik terimler konulduğunu, pedofili ve zoofilinin "normal" gösterilmeye çalışıldığını, kız çocuğuna pembe, erkek çocuğuna mavi giydirmenin bile neredeyse suç olduğunu söyleyen Dijital İletişim Uzmanı, şapkaları önümüze koyup düşünme zamanının geldiğini hatırlatıyor. 

ÇOCUKLARA ZAMAN AYIRIN!

Toker'e göre yapılması gereken şey çok basit. O da çocuklara daha fazla vakit ayırmak. Aksi takdirde ebeveynin ayırmadığı zamanı YouTube, NETFLIX,Disney+ gibi ahlak dışı yayınların yapıldığı platformlar ayıracak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!