banner2

Okullar ne zaman açılacak? Yarıyıl tatili uzatıldı mı? Afet bölgesi için eğitim kararı verildi mi?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrasında ülke genelinde eğitime 2 hafta verilmişti. Deprem sonrası eğitime ilişkin öğrenciler okulların ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. Okulların ne zaman açılacağıma ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuya ilişkin Gaziantep’te açıklamalarda bulundu. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Yarıyıl tatili uzatıldı mı? Afet bölgesi için eğitim kararı verildi mi?

Eğitim 19.02.2023, 14:39
Abone ol
Okullar ne zaman açılacak? Yarıyıl tatili uzatıldı mı? Afet bölgesi için eğitim kararı verildi mi?

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydan gelen 7,7 şiddetinde deprem ağır hasara neden olmuş bölgedeki birçok okul yıkılmış ya da ağır hasar görmüştü. Depremin ardından Bakanlık ülke genelinde okullara 2 hafta verildiğini açıklamıştı. Öğrenciler okulların ne zaman açılacağına ilişkin araştırmalara başlamış durumda. Konuya ilişkin Milli Eğim Bakanı Mahmut Özer açıklamalarda bulundu.

BUGÜN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜ

Özer, "Buradaki meslek lisesine iki tane ekmek fabrikası kuracağız ve buranın ihtiyacını karşılayacağız. Bugünler birlik beraberlik günü. Tüm ülkemize başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

YARIN 71 İLDE EĞİTİM BAŞLIYOR

Bakan Özer, "10 ilde eğitim ne zaman başlayacak" sorusunu şöyle yanıtladı: Pazartesi günü itibariyle 20 Şubat'ta 71 ilde eğitim öğretim başlayacak.

10 İL İÇİN YARIN KARAR VERİLECEK

10 il ile ilgili değerlendirmelerimizde de son noktaya geldik. İnşallah yarın açıklayacağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!