banner2

Öğretmenlere önlük zorunlu mu? Öğretmenlere okulda önlük giyme zorunluluğu var mı?

Geçtiğimiz haftalarda MEB tarafından gönderilen bir genelgede yer alan ifade öğretmenlere okulda önlük giymenin zorunlu olacağı iddialarını gündeme getirmişti. Bu iddialara ilişkin Milli Eğitim Bakanı Tekin'den açıklama geldi. Peki Öğretmenlere önlük zorunlu mu? Öğretmenlere okulda önlük giyme zorunluluğu var mı?

Eğitim 05.09.2023, 13:48 05.09.2023, 14:11
Abone ol
Öğretmenlere önlük zorunlu mu? Öğretmenlere okulda önlük giyme zorunluluğu var mı?

2023-2024 eğitim öğretim döneminin başlamasına az bir süre kaldı. Okullarda uygulanması istenen kurallar da tartışılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde öğretmenlere beyaz önlük giymenin zorunlu olduğu iddiaları oldukça çok konuşulmuştu. Öğretmenlere önlük zorunlu mu? Öğretmenlere okulda önlük giyme zorunluluğu var mı? soruları sorulmaya başlanmışken Bakan Tekin'den konuya ilişkin açıklama geldi.

ÖĞRETMENLERE ÖNLÜK ZORUNLU MU OLDU?

Milli Eğitim Bakanlığı 21 Ağustos’ta 2023-2024 eğitim yılına ilişkin genelgenin 11. maddesinde “Öğretmenlerin, mesleki temsil ve öğrencilere rol model olma bakımından önlük giymeyi tercih etmeleri teşvik edilecektir” ifadelerinin yer alması ile öğretmenlere beyaz önlik zorunluluğu tartışmaları gündeme geldi. Ancak böyle bir zorunluluk olmadığı açık bir şekilde yer alıyor. Öğretmenlere önlük giymede teşvik var ancak zorunluluk yok.

ÖĞRETMENE OKULDA BEYAZ ÖNLÜK ZORINLU MU?

Bakan Tekin çok konuşulan beyaz önlük tartışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Tekin açıklamasında öğretmenlere önlük giymenin tavsiye edildiği ancak zorunluluk olmadığını açıkladı. Bakan Tekin  "Şu anda önlük modeli tasarlanıyor. Öğretmenler önlük giyerse memnun olacağız." dedi.

2023-2024 OKULDA ÖĞRETMENLERE ÖNLÜK ŞART MI?

2023-2024 eğitim öğretim yılında okulda öğretmenlere beyaz önlük zorunluluğu olmayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!