Öğretmen seminerleri ne zaman yapılacak? Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) ekranına girişler nasıl yapılacak?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan Yaz Dönemi Mesleki Çalışma Programı hakkında açıklamalarda bulundu. Hal böyle olunca vatandaşlar, "Öğretmen seminerleri ne zaman yapılacak? Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) ekranına girişler nasıl yapılacak?" sorularının yanıtlarını aramaya başladı. İşte ayrıntılar...

Eğitim 22.06.2022, 17:04 22.06.2022, 17:19
Abone ol
Öğretmen seminerleri ne zaman yapılacak? Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) ekranına girişler nasıl yapılacak?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan Yaz Dönemi Mesleki Çalışma Programı'nın uzaktan eğitim yoluyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirileceğini bildirdi. Peki, Öğretmen seminerleri ne zaman yapılacak? Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) ekranına girişler nasıl yapılacak? İşte detaylar...

ÖĞRETMENLER NE ZAMAN İDARİ İZİNLİ SAYILACAK?

Bakan Mahmut Özer, konu ile alakalı şu açıklamaları yaptı;

"Mesleki çalışma dönemlerinde, ikinci dönem ve ara dönemde olduğu gibi okul kapandıktan sonra 20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma döneminde, yani seminerler haftasında öğretmenlerimize izin veriyoruz, okula gelmeyecekler. Öğretmen Bilişim Ağı ile uzaktan eğitim yoluyla mesleki gelişimlerini tamamlayacaklar. Birinci müjdemiz, bu. İkincisi, 27-30 Haziran tarihleri arasında da Bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklar. 1 Temmuz'a kadar öğretmenlerimiz kendi girişimlerini kendileri planlayacaklar." 

ÖBA GİRİŞ EKRANI

Seminerlere ÖBA platformu www.oba.gov.tr'dan giriş yapılacak. Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sunulan eğitim konularından birine ya da isterlerse daha fazlasına katılabilecekler. Seminerleri tamamlayan öğretmenlere "seminer katılım belgesi" MEBBİS hizmet içi eğitim modülünden e-sertifika olarak verilecek.

Bu dönemde erişime dokuz farklı konuda eğitim imkânı sağlandı: Fikrî ve Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimi, İklim Değişikliği ve Çevre Eğitimi, İlk Yardım Eğitimi, Kütüphane Organizasyonu ve Kullanımı Eğitimi, İngilizce Dil Sistemi Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi, Geçici Koruma Statüsündeki Çocuklara Yönelik Rehberlik Hizmetleri Eğitimi, Geçici Koruma Statüsündeki Çocuklarla Psikolojik Danışma Becerileri Eğitimi, Dijital Becerilerin Geliştirilmesi Eğitimi ve Etkinlik Temelli Ders Tasarımı Eğitimi.

MEB ÖBA GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!