banner2

Öğrencilere 3 bin 500 TL'lik burs müjdesi! Geri ödeme yok: Bunları yapanın hesabına hemen yatacak

Öğrencilerin cebini rahatlatacak motivasyonunu yükseltecek burs müjdesi geldi. Anadolu Vakfı öğrencilere 8 ay boyunca aylık 3 bin 500 TL burs verecek.

Eğitim 04.09.2023, 13:57 04.09.2023, 14:09
Abone ol
Öğrencilere 3 bin 500 TL'lik burs müjdesi! Geri ödeme yok: Bunları yapanın hesabına hemen yatacak

Öğrencilerin yüzünü güldürecek açıklama Anadolu Vakfı'ndan geldi. Başvurular her yıl 01 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında Anadolu Vakfı web sitesi üzerinden alınmaktadır. Söz konusu bursun duyurularu ise Anadolu Vakfı web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla yapılmaktadır.

BURS BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Öğrenciler Anadolu Vakfı'ndan nasıl burs alacağını merak ediyor. 3.500 TL'lik dev burs için şartlar belli oldu. Anadolu Vakfı bursu TC Vatandaşı olup, maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencileri kapsamaktadır. Yurt içindeki devlet okullarına ya da %100 burslu olarak vakıf üniversitelerinin lisans programlarına kayıtlı olmak gerekmektedir. Açık öğretim, ön lisans ve uzaktan öğretim programları kapsam dışındadır.

KYK BURSU ALAN BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

KYK kredi/bursu alanlar Anadolu Vakfı'nın bursuna başvuru alabilir mi? Kredi ve Yurtlar Kurumu Kredisi alınmasında da bir engel bulunmamaktadır. Eğer Kredi ve Yurtlar Kurumu Bursu kazanıldı ise iki kurumdan biri tercih edilmeli ve beyan en kısa sürede tarafımıza bildirilmelidir. Burs şartlarımızdan biri de başka bir kurumdan aylık nakit yardımı şeklinde burs almamaktır.

ANADOLU VAKFI BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrencilerin bir diğer merak ettiği soru ise burs sonuçlarının ne zaman belli olacağı... Burs sonuçları, Aralık ayının ilk haftası "www.anadoluvakfi.org.tr" adresinden duyurulmaktadır. Başvuru yapan adaylar, TC kimlik numaraları ile başvuru sonuçlarını sorgulayarak öğrenebilmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!