banner2

Milyonlarca öğrenciye 3 gün tatil: Bu habere ebeveynler üzülecek öğrenciler ise çok sevinecek! İlkokul, lise, üniversite öğrencileri dikkat

İstanbul'da eğitim gören binlerce öğrenci için dikkat çeken bir duyuru yapıldı. İlköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinin oldukça sevineceği bu habere veliler üzülecek. Yapılan duyuruda toplu taşıma araçlarına binerken İstanbulkart kullanan öğrencilere yönelik bir indirim yapılacağı belirtildi.

Eğitim 17.05.2023, 15:56 17.05.2023, 16:40
Abone ol
Milyonlarca öğrenciye 3 gün tatil: Bu habere ebeveynler üzülecek öğrenciler ise çok sevinecek! İlkokul, lise, üniversite öğrencileri dikkat

İstanbulkart tarafından yapılan duyuruya göre, 19-21 Mayıs tarihleri arasında öğrencilere uygulanacak indirim ile ilgili müjde verildi. Bu süre zarfında öğrencilerin toplu taşıma kullanımları daha uygun hale gelecek.

OKULLAR 3 GÜN BOYUNCA TATİL EDİLECEK 

Ayrıca, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tüm okulların 3 gün boyunca tatil olacağı bildirildi. Bu tatil, öğretmenleri ve öğrencileri oldukça sevindirdi.

22 MAYIS'TA EĞİTİM KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİLECEK 

Resmi tatil kapsamında, 19 Mayıs tarihinde bankalar, noterler, vergi daireleri ve benzeri birçok kamu kuruluşunun da kapalı olacağı hatırlatıldı. İlköğretim, ortaokul ve lise öğrencileri, 22 Mayıs'ta eğitimlerine kaldıkları yerden devam edecekler. Bu durum, özel sektörde çalışan ebeveynler için çocuklarına bakacak yer bulma konusunda bir telaş oluşturdu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda kapalı olacak olan diğer yerler arasında noterler, aile hekimlikleri, okullar, üniversiteler, belediyeler, borsa, özel ve kamu bankaları yer alacak. Bu süre zarfında bu kurum ve kuruluşların hizmet veremeyeceği unutulmamalıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!