banner2

MEB’ten son dakika: Okullar 1 ay geç mi kapanacak? İşte okulların kapanacağı o tarih belli oldu 

Haziran ayının gelmesiyle birlikte öğrencilerin ve velilerin gündeminde yaz tatili var. 3 aylık yaz tatilinin detayları araştırılmaya başlandı. Okulların ne zaman kapanacağı, yaz tatilinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. İşte detaylar...

Eğitim 31.05.2023, 13:18 31.05.2023, 13:52
Abone ol
MEB’ten son dakika: Okullar 1 ay geç mi kapanacak? İşte okulların kapanacağı o tarih belli oldu 

Öğrenciler bir yılın yorgunluğunu atmak için yaz tatilini heyecanla bekliyor. Tatil planı yapacak, şehir dışına çıkacak olanlar okulların ne zaman kapanacağını merak ediliyor. MEB takvimi son günlerin en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Haziran ayının gelmesiyle birlikte yaz tatilinin başlangıcı, okulların kapanacağı tarih ve tüm detaylar da yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Peki okullar ne zaman kapanacak? 2023 yaz tatili ne zaman başlıyor?

OKULLAR 16 HAZİRAN'DA KAPANIYOR

2022-2023 eğitim-öğretim yılının sonuna yaklaşılıyor. Koca bir yılı geride bırakmaya hazırlanan öğrenciler karne heyecanı yaşamaya başladı. Yaz tatili için geri sayım sürerken öğrenciler karnelerini almak için geri sayıma başladı. Öğrenciler, 16 Haziran 2023 Cuma günü karnelerini alacak ve 3 aylık yaz tatili dönemi başlayacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Dönem sonu yaklaşırken okulların kapanış tarihi kadar yeni dönemin başlayacağı tarih de merak konusu oldu. Öğrenciler ve veliler şimdiden okulların açılacağı tarihi araştırmaya başladı. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI TELAFİ EĞİTİMİ OLACAĞINI DUYURDU

Ülkemizde 6 Şubat tarihinde yaşanan büyük depremlerin ardından deprem bölgesindeki illerdeki öğrenciler için telafi eğitimi programı başlayacak. 

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremden etkilenen illerdeki öğrencilere yönelik 1 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında telafi programı uygulanacağını açıkladı.Telafi eğitimi zorunlu olmayacak. İsteyen öğrenciler telafi eğitimine katılacak.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!