banner2

MEB duyurdu! Nisan ayında ara tatil olacak mı? Ara tatil iptal edilecek mi?

71 ilde bu hafta okulların açılmasıyla birlikte ikinci ara tatil olacak mı sorusu gündeme geldi. Öğrenciler ve veliler tarafından merak edilen bu sorunun yanıtı haberimizde yer alıyor.

Eğitim 22.02.2023, 23:30 23.02.2023, 00:09
Abone ol
MEB duyurdu! Nisan ayında ara tatil olacak mı? Ara tatil iptal edilecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafhından yapılan açıklamaya göre, 10 ilde 1 Mart'a kadar eğitime ara verildi, 71 ilde eğitim 20 Şubat'ta başladı. Bakan Özer "Okullar ne zaman açılacak?" sorusuna ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

FARKLI ZAMANLARDA BAŞLANACAK 

Bakan Özer, "10 ilimizde eğitim öğretime geçişi il bazlı değil ilçe ve okul bazlı sürdüreceğiz. 3 ayrı kategoride yer alan illerimizde okullarımızın sağlamlık raporlarına göre farklı zamanlarda eğitim öğretime başlayacağız." açıklamasında bulundu. 

Gaziantep ve Osmaniye'de 13 Mart'ta,

Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 1 Mart'ta ve

Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'da ise 27 Mart'ta okullar açılacak.

ARA TATİL RAMAZAN BAYRAMINA DENK GELİYOR 

Okullarda ikinci ara tatil 17-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihler, Ramazan bayramıyla benzer tarihlere denk gelecek. Normal şartlarda resmi tatillerden olan Ramazan bayramında öğrenciler ek olarak tatil yapıyordu.

NİSAN TATİLİ ERTELENDİ Mİ? 

2. ara tatil hafta sonları dahil olmak üzere toplam 9 gün devam edecek.  MEB tarafından nisan tatilinin ertelenmesiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

MEB tarafından yayımlanan 2022-2023 takvimi sonrasında okulların kapanacağı tarih belli oldu. Buna göre; ikinci dönem, 13 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 16 Haziran 2023 Cuma günü sona erecektir. Bu bilgi doğrultusunda okullar 16 Haziran 2023 Cuma günü tatile girecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!