LGS sonuçları açıklandı! 2022 LGS tercih sonuçlarına nereden, nasıl bakılır?

2022 LGS tercih sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenci tarafından merakla beklenen lise tercih sonuçları MEB tarafından ilan edildi. Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı LGS merkezi sınav sonuçları 30 Haziran'da erişime açılmıştı. Sonuçların ardından tercih işlemleri MEB takvimine göre yapıldı. Liselere Geçiş Sistemi yerleştirme sonuçları 25 Temmuz tarihinde açıklandı. Peki LGS tercih sonuçlarına nereden, nasıl bakılır?

Eğitim 25.07.2022, 09:09 25.07.2022, 09:40
Abone ol
LGS sonuçları açıklandı! 2022 LGS tercih sonuçlarına nereden, nasıl bakılır?

LGS tercih sonuçları açıklandı. 2022 LGS tercih işlemi sonrasında 951 bin 703 öğrenci tercihlerine yerleşti. LGS tercih işlemleri 4-20 Temmuz arasında yapıldı. Yerleştirme süresinde öğrencilere 3 grupta tercih hakkı tanındı. Merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullar, yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar ve pansiyonlu okullar seçeneklerinde tercih işlemleri gerçekleşti. Peki LGS tercih sonuçlarına nereden, nasıl bakılır?

LGS TERCİH SONUÇLARINA NEREDEN, NASIL BAKILIR?

 LGS tercih sonuçları 25 Temmuz 2022 saat 08.30'da erişime açıldı. İlk yerleştirmede herhangi bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek.

Öğrenciler LGS tercih sonuçlarına sonuc.meb.gov.tr internet adresinden bakabilecek.

LGS TERCİH SONUÇLARINA BAKMAK İÇİN TIKLAYIN.

NAKİL SÜRECİ BELLİ OLDU

İlk yerleştirme sonuçlarından sonra birinci nakil yerleştirmeleri haftası da başlıyor. 1. nakil yerleştirmeleri hafta sonuna kadar devam edecek.

Ağustos ayıyla beraber 1’inci nakil sonuçları açıklanacak ve 2’nci nakil yerleştirmeleri için başvuru alımları başlayacak.

Ağustosun ikinci haftası 2’nci nakil sonuçları açıklanacak ve LGS tercih süreci tamamlanmış olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!