LGS adrese dayalı yerleştirme nasıl yapılacak? 2022 LGS adrese dayalı yerleştirme şartları ne?

LGS adrese dayalı yerleştirme şartları merak ediliyor. İnternette 2022 LGS adrese dayalı yerleştirme hakkında detaylar araştırılıyor. LGS 5 Haziran 2022 tarihinde yapıldı. Liselere Geçiş Sistemi sınavına girmeyen öğrenciler internette LGS adrese dayalı yerleştirme hakkında bilgi toplamaya çalışıyor. Peki LGS adrese dayalı yerleştirme nasıl yapılacak? 2022 LGS adrese dayalı yerleştirme şartları ne?

Eğitim 30.06.2022, 10:00 30.06.2022, 15:21
Abone ol
LGS adrese dayalı yerleştirme nasıl yapılacak? 2022 LGS adrese dayalı yerleştirme şartları ne?

LGS adrese dayalı yerleştirme günün en çok arananları arasında bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Haziran 2022 tarihinde yapılan LGS sınavı sonrasında araştırmalar hız kazandı. Sınava girmeyen öğrenciler ve velileri LGS adrese dayalı yerleştirme hakkında detayları öğrenmek için araştırma yapıyor. Peki LGS adrese dayalı yerleştirme nasıl yapılacak? 2022 LGS adrese dayalı yerleştirme şartları ne?

LGS SINAVINA GİRMEYENLER LİSEYE GİDEBİLİR Mİ?

LGS sınavına girmeyen öğrencilerin liselere yerleşme hakkı bulunmaktadır.

LGS sınavına girmeyen öğrenciler için tercih edebilecekleri liseler vardır.

Öğrenciler, LGS sınavına girmese bile okul puanlarıyla bazı liselere yerleşebilecek.

2022 LGS SINAVINA GİRMEYEN ÖĞRENCİLER HANGİ LİSELERE GİREBİLECEK?

Öğrenciler, okul puanlarıyla adreslerine en yakın okula kayıt olabilecek. Sınava girmeyenler, yerel yerleştirme ile öğrenci alımı yapan okullara en az 2, en fazla 5 tercih hakkı vardır.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, kontenjanı ve bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri ve okul başarı puanları gibi kriterler göz önünde alınarak yapılacaktır.

2022 LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı; Liselere Geçiş Sistemi sınavının sonuçlarını 30 Haziran 2022'de erişime açtı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!