banner2

LGS 2. nakil sonuçları açıklandı mı 2022? LGS 3. tercih sonuçları ne zaman belli olacak? 

2022 LGS 3. tercih sonuçları gündemde yerini aldı. LGS haziran ayında tüm Türkiye'de uygulandı. Öğrenciler birinci nakil tercihlerini açıklandıktan sonra taban puan ve kontenjanlara göre 2 nakil işlemlerini yapmaya devam ediyor. MEB, yerleştirme esas 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacağı araştırılmaya başladı. Peki LGS 2. nakil sonuçları açıklandı mı 2022? LGS 3. tercih sonuçları ne zaman belli olacak? 

Eğitim 02.08.2022, 15:31 02.08.2022, 15:35
Abone ol
LGS 2. nakil sonuçları açıklandı mı 2022? LGS 3. tercih sonuçları ne zaman belli olacak? 

LGS 3. tercihler için başvurular 1 Ağustos tarihinde başladı. LGS 1. nakil sonuçları belli olduktan sonra boş kontenjanlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Öğrenciler tercihlerini kontenjanlara ve taban puanlarına göre gerçekleştiriyor. Peki LGS 2. nakil sonuçları açıklandı mı 2022? LGS 3. tercih sonuçları ne zaman belli olacak? 

LGS 2. NAKİL SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? 

LGS 2. nakil işlemleri devam ediyor. LGS 3. tercih  işlemleri 1-5 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor.

LGS 3. TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

LGS 3. tercih sonuçları 8 Ağustos tarihinde açıklanacak. LGS boş kontenjanları ve taban puanları hakkında MEB tarafından açıklama yapıldı. 2022 Yerel Yerleştirme 1 Ağustos 2022 tarihli Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Yerleştirme sonuçlarına göre, tercihe yerleşen en son öğrencinin yerleştirilme taban bilgileri ve tercih boş kontenjanları belli oldu.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLAMA YAPTI

Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini ifade eden Özer, "İkinci nakil yerleştirme sonuçları, 8 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezî yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos'ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos'ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın; çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek."  dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!