banner2

KYK yurt ek yerleştirme ne zaman? YKS ek yerleştirme yurt başvuruları başladı mı? 2023-2024 KYK yurtları ek yerleştirme yapılacak mı?

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yüz binlerce kişi üniversitelerine kayıtlarını yaptırdı. KYK yurt başvuru sonuçları da geçtiğimiz haftalarda açıklandı. Ancak YKS ek tercihleri bekleyen adaylar KYK yurt tercihi yapıp yapamayacaklarını merak ediyor. KYK yurt ek yerleştirme ne zaman? YKS ek yerleştirme yurt başvuruları başladı mı? 2023-2024 KYK yurtları ek yerleştirme yapılacak mı? soruları öğrenciler tarafından sorulmaya başlandı.

Eğitim 23.09.2023, 11:28 23.09.2023, 11:53
Abone ol
KYK yurt ek yerleştirme ne zaman? YKS ek yerleştirme yurt başvuruları başladı mı? 2023-2024 KYK yurtları ek yerleştirme yapılacak mı?

KYK yurtlarına bu sene her zamankinden daha da fazla bir ilgi vardı. Bunda kiralık ev fiyatlarının ve özel yurt fiyatlarının oldukça yüksek olması önemli oldu. Ayrıca ev için gerekli olan eşyaların pahalı olması öğrencileri KYK yurtlarına sevk etti. Hem güvenli hem de uygun olan KYK yurtlarında öğrencilere bir de yemek parası veriliyor. 2023-2024 KYK yurtlarına başvuru sonuçları açıklandı. Yüz binlerce kişi KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazandı. YKS ek tercih sürecinde olan adaylar ise KYK yurt ek yerleştirme yapılcak mı? YKS ek yerleştirme KYK yurt başvuruları başladı mı? 2023-2024 KYK yurtları ek yerleştirme yapılacak mı? sorularına yanıt aramaya başladı.

KYK YURT EK YERLEŞTİRME NE ZAMAN?

Yüz binlerce kişi KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazandı. Sonuçların açıklanması ile binlerce kişi de yedek listede yer aldı. Üniversiteli olma yolunda ek tercihlerini yapan adaylar kendilerine KYK yurt başvuru hakkı tanınıp tanınmayacağını merak ediyor. KYK yurtlarında konaklamak isteyen öğrenciler KYK yurt ek yerleştirme ne zaman? sorusunu soruyor. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar için de KYK yurt başvurularının alınması bekleniyor. Ancak bu konuda net bir tarih henüz verilmedi.

YKS EK YERLEŞTİRME YURT BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK yurt başvurularının bu adaylara açılması bekleniyor. Ancak henüz KYK ek yerleştirme yurt başvuruları başlamadı. İlerleyen günlerde konuya dair resmi bir açıklama bekleniyor. 

2023-2024 KYK YURTLARINA EK YERLEŞTİRME YAPILACAK MI?

YKS 2023 ek tercihler geçtiğimiz hafta başladı. Adaylar okul ve bölüm tercihlerini tamamladı ve sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı. YKS ek yerleştirme sonuölarının açıklanmasının ardından adayların üniversite kayıt dönemi sona erince KYK yurt ek başvuru işlemleri başlayacak.

KYK YURLARINA KAÇ KİŞİ YERLEŞTİ

2023-2024 yılında KYK yurt başvurularında yüzde 87'lik bir yerleştirme sağlandı. 

KYK YEDEK YERLEŞTİRMELER NE ZAMAN?

Bakan Bak yedek yerleştirmelerin ne zaman yapılacağını açıkladı. Bak açıklamasında "Yedek yerleştirmelerimiz hızla devam edecek. Pazartesi ve perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün yedek yerleştirme sonuçlarını açıklayacağız. Öğrencilerimiz bu sonuçları da yine e-Devlet üzerinden takip edebilirler.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!