KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2022 ? ÖSYM KPSS lisans sonuçları açıklanma tarihi belli mi?

2022 KPSS lisans genel yetenek genel kültür testi 31 Temmuz tarihinde gerçekleşti. Öğretmen adayları eğitim bilimleri sınavına da girdi. KPSS soruları ve cevapları için ÖSYM açıklama yaptı. Adaylar soru ve cevapları kontrol ederen puanlarını hesaplamaya çalışıyor. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2022 ? ÖSYM KPSS lisans sonuçları açıklanma tarihi belli mi?

Eğitim 01.08.2022, 09:24 01.08.2022, 15:02
Abone ol
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2022 ? ÖSYM KPSS lisans sonuçları açıklanma tarihi belli mi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM),31 Temmuz tarihinde KPSS lisans oturumunu gerçekleştirdi. Kamu Personel Seçme Sınavı (2022 KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı erişime açıldı. Sınava giren memur adayları KPSS sonuçlarını merak ediyor. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2022 ? ÖSYM KPSS lisans sonuçları açıklanma tarihi belli mi?

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 KPSS Lisans sonuçları 2 Eylül tarihinde ÖSYM tarafından açıklanacak.

Adaylar KPSS lisans sonuçlarını, ÖSYM sonuç resmi internet sayfasından öğrenebilecek. Adaylar T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından sonuçlarını görüntüleyebilecek.

KPSS sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları bulunacak.

İnternet sayfasında açıklanan sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanması için “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu hedefte kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından bakılabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!