banner2

KPSS ÖABT ertelendi mi? 2022 KPSS ÖABT ne zaman yapılacak?

KPSS ÖABT sınav yerleri gündemde yerini aldı. ÖABT oturumuna katılacak olan öğretmen adaylarının ilk olarak KPSS genel kültür genel yetenek sınavları iptal edildi. Bunun sonucunda 2022 KPSS ÖABT ertelendi mi diye araştırılıyor. Peki KPSS ÖABT ertelendi mi? 2022 KPSS ÖABT ne zaman yapılacak?

Eğitim 04.08.2022, 13:12 04.08.2022, 13:14
Abone ol
KPSS ÖABT ertelendi mi? 2022 KPSS ÖABT ne zaman yapılacak?

KPSS iptal edilmesi sonrasında ÖABT oturumu gündemde yerini aldı. KPSS ÖABT sınavına girecek olan öğretmen adaylarının 31 Temmuz tarihinde genel yetenek genel kültür sınavı iptal edildi. Böylelikle 14 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan  KPSS ÖABT oturumu ertelendi mi diye araştırılıyor. Peki KPSS ÖABT ertelendi mi? 2022 KPSS ÖABT ne zaman yapılacak?

KPSS ÖABT ERTELENDİ Mİ?

ÖSYM Başkanı Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini ilan etti. Ersoy sınavın iptalini açıkladıktan sonra diğer oturumlar için şu sözleri kullandı:

"Yapılan kapsamlı değerlendirmelerin ardından hem 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları iptal edilmiş, hem de 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılacak oturumlar ertelenmiştir"

2022 KPSS ÖABT NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM Başkanı Ersoy, iptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvimin en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi. Ersoy, "Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir." diye belirtti.

ÖSYM Başkanı Ersoy "Amacımız, tüm adaylara gönül huzuruyla katılacakları ve sonucunun adaletinden emin olacakları bir sınav ortamı sunmaktır. Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!