banner2

Kar yağışı geri dönüyor! 18 Mart Cuma günü okullar tatil mi?

Bu sene diğer yıllara göre daha çok etkisini gösteren kar yağışı geri dönüyor. Cuma günü yurdun birçok yerinde etkisini arttıracak kar yağışının eğitime engel olup olmayacağı merak ediliyor. Milyonca öğrenci, 18 Mart Cuma günü okullar tatil mi? sorusuna yanıt arıyor.

Eğitim 17.03.2022, 00:34 17.03.2022, 01:37
Abone ol
Kar yağışı geri dönüyor! 18 Mart Cuma günü okullar tatil mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Cuma günü için yeni kar uyarısında bulundu. İstanbul'da Cuma gününden itibaren yeniden kar yağışı bekleniyor. Hava durumunu takip eden öğrenciler ise okulların tatil edilip edilmeyeceğini sorguluyor. Peki, 18 Mart Cuma günü okullar tatil mi? İşte merak edilen ayrıntılar…

KAR YAĞIŞI GERİ DÖNÜYOR!

İstanbul'da cuma gününden itibaren yeniden kar yağışı bekleniyor. Kar yağışlarının önümüzdeki hafta başına kadar süreceği öngörülüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre Türkiye yeniden soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Bugün yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların cuma gününden itibaren kar yağışına dönmesi bekleniyor.

Yağışların, Marmara Bölgesi, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da kuvvetli yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Gelecek hafta ortasından itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın da yurt genelinde etkili olacağı öngörülüyor. Hava sıcaklıklarının önümüzdeki bir haftalık periyotta mevsim normallerinin 4 ila 8 derece altında seyredeceğini açıklandı.

İstanbul'da yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların, cuma gününden itibaren il genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının önümüzdeki hafta başına kadar aralıklarla yer yer kuvvetli kar sağanakları şeklinde etkili olması bekleniyor.

18 MART CUMA OKULLAR TATİL Mİ?

Tatil planlarına yön verecek olan pek çok kişi 18 Mart'ın tatil olup olmadığına odaklandı. Ancak 18 Mart'ta tatil olmayacak.

17 MART PERŞEMBE OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLLER

Kar yağışının etkili olduğu illerde okullar tatil edildi.

İşte o illler....

-ARTVİN

Artvin merkez ve bazı ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte etkisini gösteren yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava koşulları ve buzlanma tehlikesi nedeniyle meteorolojik uyarılar da dikkate alınarak merkez, Şavşat ve Murgul ilçelerinde eğitim öğretime 17 Mart Perşembe günü ara verileceği belirtildi.

Bu süre zarfında Artvin merkez ile Şavşat ve Murgul ilçelerinde görev yapan engelli ve hamile kamu personelinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

-ORDU

Ordu'nun bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akkuş, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Korgan ve Mesudiye ilçelerindeki okulların, 17 Mart perşembe günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, söz konusu ilçelerdeki engelli ve hamile kamu görevlilerinin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

-GİRESUN

Giresun'un bazı ilçelerinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre kar yağışı, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle, Çamoluk, Çanakçı, Doğankent ve Güce ilçelerinde bir gün, Dereli ilçesinde ise iki gün süreyle eğitime ara verildi.

Merkez ilçenin yanı sıra Espiye, Eynesil, Görele, Keşap, Piraziz, Tirebolu, Yağlıdere ilçeleri ile Bulancak'taki Yalıköy Şehit Üsteğmen Barış Çakır İlkokulu ve Ortaokulu ile Erdoğan Emekli Başkomiser Galip Güngör hariç tüm köy okullarında da eğitime bir gün ara verildi. Bu ilçelerde ayrıca taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin izinli sayılacağı kaydedildi.

-RİZE

Rize'de devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime yarın da ara verildiği bildirildi.

Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik tahminler doğrultusunda kentte devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

-TRABZON

Trabzon'da olumsuz hava şartları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Şalpazarı ve Tonya ilçelerinde yarın tüm kademelerdeki eğitim kurumlarında eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın izinli sayılacağı ifade edilen açıklamada Akçaabat, Arsin, Araklı, Çarşıbaşı, Of, Sürmene ve Yomra ilçelerinde ise taşımalı eğitime ara verildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!