banner2

İBB burs başvurusu başladı mı? 2023-2024 İBB burs başvurusu nasıl, nereden yapılır?

YKS yerleştirme sonuçlarının ardından öğrenciler eğitim hayatlarını ekonomik açıdan daha rahat idame ettirebilmek için çeşitli burslara başvuru yapıyor. Ailesi İstanbul'da ikamet eden öğrencilerin başvurduğu İBB burslarına da bu sene ilginin oldukça fazla olması bekleniyor. İBB burs başvurusu başladı mı? 2023-2024 İBB burs başvurusu nasıl, nereden yapılır? soruları şu sıralar binlerce kişi tarafından soruluyor. İşte İBB Genç Üniversiteli burs başvurularına dair detaylar...

Eğitim 19.09.2023, 14:36 19.09.2023, 15:02
Abone ol
İBB burs başvurusu başladı mı? 2023-2024 İBB burs başvurusu nasıl, nereden yapılır?

Binlerce üniversite öğrencisi 2023-2024 eğitim öğretim dönemi başlangıcında pek çok bursa başvuru yapmak için hazırlanıyor. Ekonomik açıdan eğitimlerini daha rahat idama ettirebilmek için öğrenci bursları oldukça değerli. İBB'de binlerce kişiye burs desteği sağlayan kurumlar arasında. Her sene olduğu gibi 2023-2024 eğitim öğretim döneminde de İBB burs başvuru tarihleri heyecanla bekleniyor. Peki İBB burs başvuru tarihi açıklandı mı? İBB burslarına başvurular ne zaman başlayacak?

İBB BURS BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Genç Üniversiteli eğitim desteğine bu sene de ilginin oldukça fazla olması bekleniyor. İBB burs başvuruları henüz başlamadı. İBB Genç Üniversiteli resmi stesine girdiğimizde başvuru tarihine ilişkin detay verilmedi. 2023-2024 İBB burs başvurularının Eylül ayının sonlarına doğru yapılması bekleniyor. 

İBB BURS BAŞVURULARI NEREDEN, NASIL YAPILIR?

İBB burs başvuruları ve evrak işlemleri web sayfası "gencuniversiteli.ibb.istanbul" veya "İstanbul Senin" uygulaması üzerinden yapılabilir.  Google Play ya da AppStore’dan İstanbul Senin uygulamasını indirip, Profil sekmesinden üyelik oluşturup, ana sayfada yer alan “Genç Üniversiteli” mini uygulamasını açarak başvuru yapabilirsiniz.

2023-2024 İBB BURSUNA ZAM GELDİ Mİ?

İBB burs ücretlerine zam gelmesi bekleniyor ancak konuya ilişkin henüz İBB'den resmi bir açıklama gelmedi. 

İBB BURSU NE KADAR?

İBB’nin ‘Genç Üniversiteli Desteği’ bursun 4 bin 500 TL'ydi.

-

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!