banner2

Gram altın rekorunun kırılacağı tarihi açıkladı! Uzman ekonomistten kara kara düşündüren tahmin

Uzman isim Mehmet Ali Yıldırımtürk gram altının rekor kıracağını iddia ederek bir dizi tahminde bulundu.

Eğitim 20.01.2022, 14:40
Abone ol
Gram altın rekorunun kırılacağı tarihi açıkladı! Uzman ekonomistten kara kara düşündüren tahmin

Geçtiğimiz hafta açıklanan ABD enflasyonu global riskleri artırırken piyasalarda altını değer saklama aracı göz önünde bulunduruyor. Dün gram altın fiyatı 786 TL seviyelerine yükseldi. 19 Ocak sabah saatlerine yüksekten başlayan gram altın fiyatı saat 12.00 itibariyle 793 TL’den işlem görüyor.

 Yurt içinde dolar kurunun yükselmesiyle TCMB müdahalesi düşüncesi de oluşabilir. Bugün Moody’s Türkiye değerlendirmesi takip edilecek. Yatırım uzmanları gram altın fiyatı için destek ve direnç seviyelerini 760 TL yukarıda 790 TL’yi işaret ediyor.

ALTINDA YENİ REKOR GELİR Mİ?

ONS altın fiyatı 1814 dolar seviyesinde hareket ederken gram altın fiyatı 793 TL’yi geçti. Çeyrek altın fiyatı ise 1311 TL’den alıcı buluyor. Altın Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk’ten altın fiyatları için yeni bir değerlendirme geldi. Merkez Bankası’nın 20 Ocak’taki PPK toplantısına dikkat çeken Yıldırımtürk, "ONS altın fiyatında 1835 dolar seviyesinin geçilmesi halinde 1835 ve 1875 dolar seviyelerini görebiliriz." dedi.

'1000 LİRANIN ÜZERİNDEKİ SEVİYEYİ GÖREBİLİRİZ'

Gram altın fiyatı için de tahmini paylaşan altın uzmanı Yıldırımtürk, “Vatandaşın bir miktar altına yöneldiğini görüyoruz. Elindeki değerin erimemesi için altını tercih ediyor. Altın fiyatlarında aralık ayında gördüğümüz o 1000 liranın üzerindeki seviyeyi muhtemelen yılın ilk çeyreği veya ikinci çeyreği itibarıyla tekrar göreceğiz. Altının dışarıda güvenli liman özelliği nedeniyle bir miktar talepte olacağı beklentisi var.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!