DOLAR
9.3262 0.34
EURO
10.8452 0.18
ALTIN
533.44 0.90
BIST
1429.96 0.01

Emine Erdoğan'dan okul öncesi seferberliği: İstanbul'a 100 anaokulu

İstanbul'da okul öncesi eğitim seferberliği başlatıldı. Projeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan öncülük ediyor. Projenin tanıtım toplantısında konuşan Emine Erdoğan 2022 hedefini açıkladı.

Eğitim 09.10.2021, 17:25 09.10.2021, 18:03
Emine Erdoğan'dan okul öncesi seferberliği: İstanbul'a 100 anaokulu

İstanbul'da okul öncesi eğitim seferberliği başlatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülük ettiği "İstanbul’a 100 Anaokulu" projesinin tanıtım toplantısı Küplüce Cahit Zarifoğlu İlkokulu'nda yapıldı.

2022'DE İSTANBUL'A  792 DERSLİK VE 100 ANAOKULU

Emine Erdoğan programdaki konuşmasında, İstanbul'da yeni anaokulların yapım çalışmalarının başlatıldığı müjdesini verdi. Eğitime yapılan her yatırımın ülkeye yapılmış bir yatırım olduğunu vurgulayan Erdoğan, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için İstanbul'da 100 yeni anaokulu yapılacağını söyledi; ''2022'de İstanbul'umuza 792 derslik ve 100 anaokulunu kazandırmış olacağız.'' ifadelerini kullandı. 

emine erdogan anaokulu

ERKEN YAŞTA EĞİTİM VURGUSU

Okul öncesi eğitimin uzun vadede mikro ve makro düzeyde büyük kazanımlar sağladığını vurgulayan Erdoğan, "Çocuklar ne kadar erken kaliteli eğitime erişirlerse, gelecekleri o kadar iyi şekillenir. Dezavantajlı gruplardaki çocuklar, okul öncesi eğitimle hem fırsat eşitliği yakalıyor hem de aradaki farkı kapatıyorlar. Doğaya karşı duyarlı bireyler haline gelme bilinci de yine bu dönemde kazanılıyor. Erken yaşta eğitim dünyasına giren çocuklar, ailelerinde ya da sosyal çevrelerinde bu konularda eksik kalsalar bile, okullarda bu eksiği gideriyorlar." şeklinde konuştu. 

'GÜVENLİ ADRESLER ANNELER İÇİN DE ÖNEMLİ''

Emine Erdoğan, okul öncesi eğitimin çocuklar için olduğu kadar anneler için de önemli olduğunu vurguladı. Kadınların çalışma hayatına katılmalarının, kadınların güçlendirilmesindeki rolüne dikkat çeken Erdoğan, çocuğunu gönderecek anaokulu bulamayan annelerin büyük bir ikilem içine düştüğünü söyledi,  ''Çocuk bakımı bir anne için her şeyden üstündür. Bu noktada, güvenli adresler son derece önem taşıyor." şeklinde konuştu. 

emine erdogan anaokulu

ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ

Konuşmaların ardından Emine Erdoğan programın düzenlendiği okuldaki anasınıfını ziyaret etti. Erdoğan, çocuklarla bir süre sohbet edip onlarla birlikte aktivite yaptı.

emine erdogan anaokulu

emine erdogan anaokulu

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?