banner2

Eğitime deprem engeli! Bir gün ara verildi

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü, deprem sonrası eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Eğitim 20.02.2023, 23:52 21.02.2023, 00:19
Abone ol
Eğitime deprem engeli! Bir gün ara verildi

Hatay'da yaşanan depremin ardından Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, okulların bir gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.

AFAD, Hatay'da saat 20.04'te meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem sonrası yaklaşık 3,5 saat içerisinde 32 artçı deprem yaşandığını duyurdu.

AFAD açıklamasında, "Hatay ili Defne ilçesinde saat 20.04'te 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrası, en büyüğü 5,8 olmak üzere, 32 artçı deprem yaşanmıştır. Deprem nedeniyle üç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. İlk belirlemelere göre enkaz altında kalan vatandaşlarımızın olduğu bilgisi alınmıştır. Bölgede Hatay, Afyonkarahisar, İzmir, İstanbul, Sakarya, Erzurum, Samsun, Diyarbakır, Adana, Van, Kayseri, Denizli, Balıkesir, Artvin, Bartın, Uşak İl AFAD ekipleri, 112 Acil, İtfaiye, JAK, PAK, CEKUT ve STK'lar ile enkaz altında kalan vatandaşlarımıza müdahale etmektedir. 112 Acil'e 42 ihbar geldiği bilgisi alınmıştır. İhbarlar neticesinde 213 vatandaşımız çevredeki çeşitli hastanelere nakledilmiştir" denildi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Hatay'da meydana gelen depremin şiddetli hissedildiği Mersin'de okullar bir gün tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, yaptığı açıklamada, "Mersin Valiliğimizin kararı ile 21 Şubat Salı günü eğitim öğretim faaliyetlerimize bir gün ara verilmiştir" ifadesini kullandı.

İlk bilgilere göre 3 kişinin hayatını kaybettiği, 213 kişinin yaralandığı Hatay depremi, Mersin kent merkezi ve ilçelerde de şiddetli hissedilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!