DGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? DGS sınav yerleri belli oldu mu?

İki yıllık eğitimi dört yıla tamamlamak adına girilen ve sayısal ve sözel bölümden oluşan DGS sınavı hakkında merak edilen, "DGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? DGS sınav yerleri belli oldu mu?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Eğitim 20.06.2022, 14:18 23.06.2022, 15:00
Abone ol
DGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? DGS sınav yerleri belli oldu mu?

Geçtiğimiz yıl 11 Temmuz'da yapılan DGS sınavının giriş yerleri 1 Temmuz'da belli olmuştu. Peki, DGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? DGS sınav yerleri belli oldu mu? İşte merak edilen soruların yanıtları...

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ HAZIRLANDI MI?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2022 yılında 3 Temmuz'da düzenlenecek. Ancak henüz sınav giriş bilgisini gösteren sınav giriş belgesinin yayımlanacağı tarih henüz belli değil. Giriş belgesi yayımlandığında adaylar, ais.osym.gov.tr adresinden ulaşabilecek. 

DGS KAÇ SORU ÇIKACAK?

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Testte, 50 sayısal ve 50 sözel olmak üzere toplam 100 soru yer alacaktır.

DGS SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

DGS sınavı saat 10:15'te başlayacak. 10:00'dan sonra sınav bina ve salonlarına kimse alınmayacak. 3 Temmuz'd yapılacak olan sınav 135 dakika sürecek. Sınavda adaylara 100 soru yöneltilecek.

DGS SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

DGS sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 3 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek olan DGS sınavına katılacak olan adaylar 23 Haziran saat 14:15'ten itibaren DGS sınav giriş yerlerini sorgulayabilecek ifadelerini yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!