banner2

DGS kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? DGS tercih sonuçları

ÖSYM, DGS tercih sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler sonuçlarını ÖSYM'nin sonuç sayfasından T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Peki DGS kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? DGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar...

Eğitim 07.09.2022, 20:30 07.09.2022, 20:46
Abone ol
DGS kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? DGS tercih sonuçları

Eğitimini 4 yıla tamamlamak isteyenler DGS'nin ardından tercihlerini yaptı. DGS tercih sonuçları ise bugün açıklandı. Dikey Geçiş Sınavı, 2 yıl önlisans programını tamamlayan adayların 4 yıllık lisans programını geçmesini sağlıyor. Sınav sonuçlarının ardından yapılan tercih sonuçları da bugün belli oldu. Peki DGS kayıtları ne zaman? DGS kayıtları nasıl yapılacak? İşte detaylar...

DGS KAYITLARI NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

2022 DGS tercihleri 24 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında yapılmıştı. Yerleştirme sonuçları 7 Eylül itibarıyla açıklandı. Adaylar, tercih sonuçlarına https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebiliyor. 

Kazanan adayların kayıt işlemleri ise üniversite tarafından 09 – 14 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak. e-Devlet üzerinden kayıt yaptırmak isteyen adaylar, "Üniversite E-Kayıt" kısmına tıklayarak 08 – 12 Eylül 2022 tarihleri arasında saat 23:59’a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

E-kayıt yaptıran adayların üniversitelerin talep ettiği belgeleri ilgili tarihlerde elden teslim etmesi gerekmektedir.

DGS TERCİH SONUCU SORGULAMA 

ÖSYM'nin sitesine aday giriş butonu ile T.C. kimlik no ve şifre ile giriş yapın. 

Sisteme giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan 'Sonuçlarım'dan görebilirsiniz. Yeni açıklanan sınav sonucunuza https://sonuc.osym.gov.tr adresinden, tüm sonuçlarınıza ise ÖSYM profilinizden erişebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!