banner2

DGS EK TERCİH KILAVUZU 2023 | DGS ek kontenjan tablosu belli oldu mu? DGS ek tercih kılavuzu açıklandı mı?

DGS kayıt süreci geçtiğimiz hafta tamamlanmıştır. Bu sürecin sona ermesinin ardından, istedikleri bölüme yerleşemeyen ön lisans mezunları, ek tercih başvuru sürecini merakla beklemektedir. Peki DGS ek kontenjan tablosu belli oldu mu? DGS ek tercih kılavuzu açıklandı mı?

Eğitim 25.09.2023, 12:58 25.09.2023, 13:01
Abone ol
DGS EK TERCİH KILAVUZU 2023 | DGS ek kontenjan tablosu belli oldu mu? DGS ek tercih kılavuzu açıklandı mı?

DGS EK TERCİH KILAVUZU 2023 | DGS ek tercih kontenjanları ve tercih kılavuzu henüz yayınlanmadı mı? 2023 DGS tercih sonuçları ve kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından, bu sorunun cevabını araştırmak oldukça doğal bir yaklaşım olacaktır. Çünkü ek kontenjanlar ve tercih kılavuzu, ÖSYM tarafından ilan edilmektedir. Peki DGS ek kontenjan tablosu belli oldu mu? DGS ek tercih kılavuzu açıklandı mı?

DGS YERLEŞTİRME SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) yerleştirme sonuçları resmi olarak açıklandı. Adaylar, bu sonuçlara T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirler.

DGS YERLEŞTİRME SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLA

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE?

Yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri, ilgili üniversite tarafından 14-20 Eylül 2023 tarihleri arasında tamamlanmıştır.

DGS EK KONTENJAN TABLOSU BELLİ OLDU MU?

DGS ek tercih tarihleri henüz resmi olarak duyurulmadı. Ancak genellikle DGS ek tercih süreci üniversite kayıtlarının tamamlanmasının ardından başlar. Ek tercih boş kontenjan listesi de üniversite kayıtlarının sona ermesiyle birlikte açıklanır. ÖSYM tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldığında, bu bilgiler haberlerde yer alacaktır.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!