banner2

Depremzede öğrenciler LGS sınavına girecek mi? Hangi illerde sınava girecekler? Bakan Özer duyurdu!

Kahramanmaraş’ta meydan gelen deprem sonrasında Milli Eğitim Bakanı depremzede öğrencilerin LGS sınavına hangi koşullarda gireceği ilgili açıklamalarda bulundu. LGS sınavına girecek olan depremzede öğrencilerin hangi ilerde gireceği merak ediliyor. Peki, Depremzede öğrenciler LGS sınavına girecek mi? Hangi illerde sınava girecekler? Bakan Özer duyurdu!

Eğitim 13.03.2023, 12:49 19.03.2023, 11:13
Abone ol
Depremzede öğrenciler LGS sınavına girecek mi? Hangi illerde sınava girecekler? Bakan Özer duyurdu!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen deprem sonrasında depremzede öğrencilerin sınav durumlarına ilişkin Bakan Özer açıklamalarda bulundu. Vatandaşlar depremzede öğrencilerin sınav durumlarına ilişkin araştırmalara başladı. Peki, Depremzede öğrenciler LGS sınavına girecek mi? Hangi illerde sınava girecekler? Bakan Özer duyurdu!

‘ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÖZEL ÖNLEMLER ALDIK’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özer, "LGS kapsamında merkezi sınav, deprem bölgesindeki iller dahil ülke genelinde 4 Haziran 2023'te yapılacak. Sınav başvuruları, yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler ile deprem nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen illerdeki öğrenciler hariç merkezi olarak Bakanlık tarafından 3-13 Nisan'da yapılacak. Deprem nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen iller olan Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa'daki öğrencilerimiz için de özel önlemler aldık. 10 ilde kayıtlı olan öğrencilerimiz, istemeleri halinde diğer illerde sınava girebilecekler. Bu durumda olan öğrencilerimiz, başvuru döneminde sınava gireceği il ve ilçe tercihini yapabilecekler. Deprem nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen illerde bulunan öğrencilerden il ve ilçe tercihinde bulunmayanların sınava gireceği okulları Bakanlık olarak belirleyeceğiz." İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!