banner2

Bursluluk sınav sonuçları belli oldu mu, açıklandı mı? 2023 MEB Bursluluk sınav sonuçları nereden, nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları heyecanla bekleniyor. Bu yıl sınava başvuran öğrenci sayısı 1 milyon 44 bin 846 olarak kaydedildi. Sonuçların Eylül ayı içerisinde açıklanması planlanıyor. Peki Bursluluk sınav sonuçları belli oldu mu, açıklandı mı? 2023 MEB Bursluluk sınav sonuçları nereden, nasıl öğrenilir?

Eğitim 18.09.2023, 11:07
Abone ol
Bursluluk sınav sonuçları belli oldu mu, açıklandı mı? 2023 MEB Bursluluk sınav sonuçları nereden, nasıl öğrenilir?

Bursluluk Sınavı sonuçları heyecanla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen bu sınavın sonuçları, bu yıl 70 bin olan kontenjanın 100 bine çıkarılmasıyla daha fazla öğrenciye burs imkanı sunacak. Ayrıca, 30 bin burs kapasitesi deprem bölgesindeki öğrencilere tahsis edilecek. Sonuçlar için geri sayım devam ediyor, açıklama tarihi henüz belirtilmedi. Peki Bursluluk sınav sonuçları belli oldu mu, açıklandı mı? 2023 MEB Bursluluk sınav sonuçları nereden, nasıl öğrenilir?

2023 MEB BURSLULUK SINAV SONUÇLARI NEREDEN, NASIL ÖĞRENİLİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Bursluluk Sınavı sonuçları, takvime göre 22 Eylül 2023 tarihinde resmi internet sitesi olan 'www.meb.gov.tr' üzerinden ilan edilecek ve öğrenciler tarafından sorgulanabilecek. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte, başarılı olan öğrenciler burs almaya hak kazanacaklar. 

BURSLULUK SINAV SONUÇLARI BELLİ OLDU MU, AÇIKLANDI MI?

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavını kazanan öğrencilerin okula kayıt yaptırdığı tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenmektedir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!