banner2

Burskoop burs başvurusu 2023 | Bursa üniversite burs başvurusu başladı mı, ne zaman? Bursa Büyükşehir Belediyesi bursu ne kadar, kaç TL oldu?

Burskoop burs başvurusu 2023 | Bursa Büyükşehir Belediyesi kentte üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine burs desteği sağlamaya devam ediyor. Burskoop bursları ile bu sene 10 bin kişiye burs verilmesi amaçlanıyor. Eğitim hayatlarını maddi açıdan daha rahat idame ettirmek isteyen binlerce kişi Burskoop burslarına başvuruda bulunacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi lise ve üniversite burs başvurularının başlaması heyecanla bekleniyor. Peki Bursa üniversite burs başvurusu başladı mı, ne zaman? Bursa Büyükşehir Belediyesi bursu ne kadar, kaç TL oldu?

Eğitim 20.09.2023, 08:31 20.09.2023, 12:55
Abone ol
Burskoop burs başvurusu 2023 | Bursa üniversite burs başvurusu başladı mı, ne zaman? Bursa Büyükşehir Belediyesi bursu ne kadar, kaç TL oldu?

Burskoop başvurularının ne zaman başlayacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bursa'da yaşayan meslek lisesi ve üniversite öğrencileri Bursa Büyükşehir Belediyesi Burskoop bursuna başvurabilir. Burslar ihtiyaç sahibi olan öğrencilere verilecektir. 2023 yılında 10 bin öğrenciye burs verilmesi bekleniyor. an Bursa Büyükşehir Belediyesi Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi (Burskoop) taraffından verilen burslara öğrencilerin ilgisi oldukça fazla. Bursa üniversite burs başvurusu başladı mı, ne zaman? Bursa Büyükşehir Belediyesi bursu ne kadar, kaç TL oldu? soruları üniversite ve lise öğrencileri tarafından sıkça sorulmaya başlandı. 

BURSKOOP BURS BAŞVURUSU 2023 

Bursa'da yaşayan binlerce öğrenci Burskoop burs başvurularını yakından takip ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi 10 bin öğrenciye burs verecek. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi (Burskoop) başvuruları henüz başlamadı. 2023-2024 başvurularının 29 Eylül-14 Ekim 2023 tarihleri arasında alınacağı açıklandı. 

BURSA ÜNİVERSİTE BURS BAŞVURUSU BAŞLADI MI, NE ZAMAN?

Bursa Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları henüz başlamadı. Başvuruşar 29 Eylül'de başlayacak ve 14 Ekim'de sona erecek. 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BURSUNA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Bursa Büyükşehir Belediyesi (BBB) binlerce öğrenciye burs desteği sağlayacak. Bursa Kalkınma ve Eğitim Kooperatifi aracılığıyla verilen Burskoop burslarına ilgi oldukça fazla. Başvurular www.basvuru.burskoop.com adresi üzerinden yapılabilecek. 

BURSKOOP BURS BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Öğrenci veya ebeveynden birisinin ikamet adresi Bursa’da olmak,

3. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan üniversitelerde lisans ya da ön lisans öğrencisi olmak,

4. Eğitim dönemi itibari ile 100’lük puan sistemi üzerinden en az 53 puana, 4’lük not sistemi üzerinden en az 2 not ortalamasına sahip olmak,

5. Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak,

6. Sosyoekonomik açıdan ihtiyaç sahibi olmak,

7. 27 yaşından gün almamış olmak.

BURSKOOP BURSUNA KİMLER BAŞVURU YAPAMAZ?

1. Sınıf veya dönem tekrarı yapan öğrenciler,

2. Polis Akademisi, Polis Meslek Yüksel Okulu ile Milli Savunma Üniversitesi öğrencileri,

3. Yüksek lisans veya doktora öğrencileri,

4. Açık öğretim veya uzaktan eğitim öğrencileri,

5. Yüz kızartıcı bir suç sebebi ile hüküm giyen öğrenciler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!