banner2

Bugün okullar açık mı? Ara tatil devam edecek mi? Okullar ne zaman açılacak?

Öğrenciler ve veliler hafta sonunda aralıksız bir şekilde etkisini gösteren sağanak yağış ve Marmara ve Ege Bölgesi'nde fırtınanın etkisiyle ara tatil sonrası okula dönmeye hazırlanan öğrenci ve velileri okulların açılıp açılmadığını merak ediyordu. Peki, 20 Kasım Pazartesi bugün okullar açıldı mı?

Eğitim 20.11.2023, 09:10 20.11.2023, 09:21
Abone ol
Bugün okullar açık mı? Ara tatil devam edecek mi? Okullar ne zaman açılacak?

Ara tatilden okula dönmeye hazırlanan öğrenciler ve velileri İstanbul'da okullarda tatilin uzatılığ uzatılmadığını merak ediyor. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama ile o ilçelerde eğitime bir günlük ara verilmişti.  Peki bugün okullar açık mı? 20 Kasım Pazartesi bugün okul var mı? İşte detaylar...

ARA TATİL UZATILDI MI?

Kasım Cuma günü başlayan ilk ara tatil 19 Kasım Pazar günü sona erdi. Ancak olumsuz hava koşulları nedebiyle birçok ilde okullar tatil edildi. Tatil kararı alınmayan illerde ise ders zili bugün çaldı. 

ARA TATİL İÇİN BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ara tatille ilgili "Velilerden, öğrencilerden, öğretmenlerden öyle bir talep gelirse bakarız. Bu yılkini gördükten sonra değerlendirme yaparız." açıklamasında bulundu. Yani bu yıl Kasım ayı ara tatili yapılacak. Önümüzdeki yıllar için henüz resmi bir karar alınmadı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!