banner2

Bu üniversitelerde okuyanlar dikkat! Resmen duyuru yapıldı! Üç üniversite daha online eğitime geçti

Üniversiteler yavaş yavaş eğitim-öğretim dönemine başlarken Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yer alan üniversiteler ise online eğitime devam etme kararı aldı.

Eğitim 18.09.2023, 22:56 18.09.2023, 23:07
Abone ol
Bu üniversitelerde okuyanlar dikkat! Resmen duyuru yapıldı! Üç üniversite daha online eğitime geçti

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerde eğitim-öğretim dönemi heyecanı yaşanırken bu illerde yer alan üniversiteler önümüzdeki dönemde de online eğitim kararı aldı. Üç üniversite daha 2023-2024 eğitim-öğretim döneminin online eğitimle gerçekleştirileceğini duyurdu. 

Bir süredir gündemde yer alan online eğitim süreci için açıklamalar peş peşe geliyor. Online eğitim verecek üniversiteler arasını o okullarda eklendi. Rektörlük tarafından yapılan açıklama ile birlikte online eğitim kararına varıldığı duyruldu. İşte online eğitime başlayan o üniversiteler…

3 ÜNİVERSİTE DAHA ONLİNE EĞİTİME GEÇİYOR

Rektörlük tarafından yapılan açıklamada doğrultusunda üç üniversitenin daha online eğitime geçme kararı aldığı bildirildi. Uygulamalı eğitimler dışında diğer bölümlerde online eğitim süreci başlıyor.

MALATYA TURGUT ÖZEL ÜNİVERSİTESİ

2023-2024 eğitim öğretim yılı güz dönemini kapsayacak Lisans ve önlisans bölümlerinde eğitimlerin online yapılacağını duyuran Rektör Prof.Dr. Recep Bentli, online olacak bölümlerin 11 Eylül Pazartesi günü senato kararı ile birlikte yayınlandığını duyurdu.

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ

2023-2024 akademik yılı eğitim öğretim süreci kapsamında yapılacak eğitimlerin online olmasına karar veren bir diğer üniversite ise Adıyaman Üniversitesi oldu.4 Eylül 2023 tarihinde rektör Prof. Dr. Mehmet KELLEŞ tarafından yapılan açıklama ile birlikte eğitimlerin online eğitime çevrildiği duyuruldu. Rektör Kelleş tarafından yapılan açıklamada yer alan ifadeler şu şekildedir:

"4 Eylül 2023 tarihinde Rektörümüz başkanlığında toplanan Üniversitemiz Senatosunda 2023-2024 Akademik Yılı eğitim-öğretim süreci değerlendirilmiştir. Buna göre 6 Şubat tarihli depremler sonucunda şehrimizde meydana gelen olumsuzluklar, üniversitemize ait binaların ve dersliklerin etkilenme durumları, kampüsümüzdeki alt yapı problemleri, tamamlanan/devam etmekte olan yapım/onarım çalışmaları, akademik-idari personellerimizin barınma sorunları ve öğrencilerimizin karşılaşabilecekleri olası zorluklar göz önünde bulundurularak 2023-2024 Akademik Yılı eğitim-öğretim sürecinin aşağıdaki tabloda belirtilen şekilde yürütülmesine oy birliği ile karar verilmiştir. Bahar yarıyılı için daha sonra yeniden değerlendirme yapılarak öğrencilerimize ve kamuoyuna ilan edilecektir."

KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinin ardından online eğitime geçen bir diğer üniversite ise Kahramanmaraş Üniversitesi oldu. 2023'te 2024 akademik yılı eğitim öğretim sürecinin online yapılacağı duyuruldu. Online eğitim yapılacak bölümlerin listesinin 7 Eylül 2023 tarihinde yayınlandığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!