banner2

Bakan Tekin açıkladı! Öğretmenlik kariyer basamakları sürecinde yeni formül

Milli Eğitim Bakanı Tekin'den, öğretmenlik kariyer basamakları sürecine ilişkin açıklama geldi. Bakan Tekin, "En az 10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini doğru bulmuyorum. O yüzden bu konuda hazırladığımız bir formülü önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız" dedi.

Eğitim 23.09.2023, 12:59 25.09.2023, 22:49
Abone ol
Bakan Tekin açıkladı! Öğretmenlik kariyer basamakları sürecinde yeni formül

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sosyal medya hesabından öğretmenlik kariyer basamakları sürecine ilişkin açıklama yaptı.Bakan Tekin, Öğretmenler Odası sohbetlerinin en önemli konularından birisinin kariyer basamakları olduğunu ifade etti.

''DÜZENLEME PLANLIYORUZ''

Konuya ilişkin nihai çözüm için Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararını beklediklerini belirten Tekin, şunları kaydetti:

"Ancak kısa vadeli önümüzdeki sınav için küçük bir düzenleme planlıyoruz. Eğer daha önceki gibi test sınavı yaparsak, bu sınavın bir mali yükü var. Ayrıca en az 10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini de doğru bulmuyorum. O yüzden bu konuda hazırladığımız bir formülü önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız.''

''HIZLI ÇÖZÜM ÜRETMİŞ OLACAĞIZ''

Bakan Tekin, açıklamanın devamında ''Hem kanundaki sınav zorunluluğunu aşacak, hem sınav ücreti sıkıntısını ortadan kaldıracak hem de genel politikalarımızla uyumlu hızlı çözüm üretmiş olacağız. Böylece öğretmenler odası sohbetlerimizden bir talebi daha hayata geçirmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!