AUZEF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Üniversitesi Açıköğretim ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman?

AUZEF ikinci üniversite kayıt tarihleri gündemde yerini aldı. İstanbul Üniversitesi AUZEF ikinci üniversite kayıt tarihleri ve başvurusu nasıl yapıldığı merak ediliyor. Yükseköğretim kurumu lisans/önlisans programlarında öğrenci olan veya mezun olanlar başvuru yapabilecek. Peki AUZEF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Üniversitesi Açıköğretim ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman?

Eğitim 02.08.2022, 11:54 02.08.2022, 11:58
Abone ol
AUZEF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Üniversitesi Açıköğretim ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman?

AUZEF ikinci üniversite başvuruları gündemde bulunuyor. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi ikinci üniversite başvuru işlemleri İstanbul Üniversitesi resmi internet sitesinden yapılıyor. Peki AUZEF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Üniversitesi Açıköğretim ikinci üniversite kayıt tarihleri ne zaman?

AUZEF İKİNCİ ÜNİVERSİTE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adayların, İstanbul Üniversitesi AUZEF kayıtları için basvuru.istanbul.edu.tr adresinden hesap oluşturmaları gerekmektedir. 

Hesap aktifleştirme işleminden sonra http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak ana sayfasındaki “İkinci Üniversite Başvuru” butonunu basın. “Profil” alanında fotoğraf, özel durum ve iletişim bilgilerinizi düzenleyip devam edin.

Başvurusu onaylanan adaylara ödeme yapacakları “Referans Numarası” kısa mesaj ile gönderilecek. Ödemenizi referans numarası ile Halkbank Şube/ATM’lerinden yapabilir veya AKSİS otomasyon sistemi(aksis.istanbul.edu.tr) üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. (Referans numarası ve ödeme miktarınızı başvuruda kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile “aksis.istanbul.edu.tr” adresine giriş yaparak “Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)”- “Harç Bilgileri” kısmından görebilirsiniz. Başvurunuza onay verilmeden önce AKSİS otomasyon sistemine giriş yapamazsınız.)

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

İstanbul Üniversitesi AUZEF ikinci üniversite kayıtları başladı. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi ikinci üniversite başvuruları 1 Ağustos-16 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılıyor.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Yükseköğretim kurumu lisans/önlisans programlarında öğrenci olan veya mezun olanlar,

Yurt dışındaki yükseköğretim kurumu programlarından mezun olup, mezuniyetlerini Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından (YÖK) Denklik Belgesi ile belgeleyenler sınavsız ikinci üniversite kapsamında fakülteeye başvuru yapabilirler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!